Hlavné správy

Rusovs Mansion – Bratislava, Slovensko

Obklopený rozpadajúcimi sa múrmi a Rusov kaštieľ je rozsiahlym anglickým parkom a je zničeným príkladom neoklasicistickej architektúry.

Táto stránka obsahuje záznamy o hrade z roku 1266, ale návštevníci tejto oblasti dnes uvidia iba tento slávny Biely dom postavený v rokoch 1840 až 1906. Časť základu budovy pochádza zo 16. storočia. Mnoho kráľovských rodín kedysi pozvalo toto sídlo pred druhou svetovou vojnou domov. Počas konfliktu bol kaštieľ obsadený nacistickou S.S. Používaní dôstojníci.

Park obklopujúci kaštieľ má minimálne jednu cestu z obdobia komunizmu plnú sôch a pamätníkov. Hranica pozemku je zhnitá stena so vstupnými bránami. K dispozícii je tiež nádvorie, ktoré sa stalo miestnym miestom pre umelcov graffiti.

Zistite to skôr, ako pôjdete

Dom sa nachádza na okraji Rusovského parku (najbližšia adresa rozpoznávaná Mapami Google).

Pri vstupe do parku je tabuľa s nápisom „Vstúpte na svoje vlastné riziko“. Mnoho ľudí však vstúpi každý deň a tento park je obľúbeným miestom pre bežcov, chodcov a rodiny.

Zaparkujte cez ulicu alebo navštívte kaviareň v bývalom kostole vedľa múrov. Z vonkajšej steny je prístupná reštaurácia a zmrzlina.

READ  Slovensko U20 vs. Spojené štáty americké U20 – prehľad futbalových zápasov – 26. mája 2023

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close