Ruud porazil Berettiniho v obrane Swiss Open

Lorenzo Musetti získal prvý titul na okruhu ATP v kariére, keď v nedeľu v hamburskom finále European Open zdolal krajana Carlosa Algaraza.

Najlepšie nasadený Algaraz sa semifinálovým víťazstvom nad Alexom Molganom zaviazal stať sa najmladším hráčom v rebríčku ATP od Rafaela Nadala v roku 2005.

Ale 19-ročný hráč zaplatil cenu za chybný displej v nedeľu, keď 20-ročný Musetti získal korunu 6-4 6-7 (6-8) 6-4.

Algaras sa previnil pomalým štartom na antuke, štyri divoké nevynútené chyby pomohli Musettimu brejk po prvom zápase. Napriek tomu, že Španiel okamžite zaútočil, jeho súper si udržal svoj ďalší brejkbal, aby sa dostal do vedenia 4:3 a vyhral set.

Musetti potom išiel na 2:0 a prevzal vedenie na začiatku druhého, ale Algaraz ukázal obdivuhodné odhodlanie odviesť dva mečbaly a vyrovnať set na 5:5. A tri stratené majstrovské body.

Rozhodujúci set bol počas celého zápasu vyrovnaný, Musetti prelomil podanie na 6:4 a Algaraz zasiahol dlhým bekhendom, aby zapečatil svoj šiesty majstrovský bod v zápase.

V dôležitý deň pre Taliana bola jeho radosť hmatateľná, keď potom hovoril.

„Nemám slov, pretože to bola horská dráha až do konca,“ povedal Musetti na súde. „Mal som veľa zápasových bodov. Carlos bol veľmi dobrý na zápasové body, [I had] Veľa príležitostí.

„Ale myslím si, že kľúčom k zápasu je zostať pokojný [have] Všetka trpezlivosť [with] Ja sám, pretože to naozaj nie je ľahké.

„Carlos vynaložil veľa úsilia na zápasové body, keď bol dole, takže nebolo ľahké nájsť energiu na návrat.

„Ale neviem opísať, čo práve teraz cítim. Myslím, že stále snívam.“

V súvislosti s piatimi mečbalmi, ktoré vzdal, Musetti dodal: „Samozrejme, bol som veľmi rozrušený, ale snažil som sa súperovi nedávať najavo svoju reakciu.

READ  Priamy prenos Krajinovič vs Džumhur a predpoveď na 2022 Montpellier Open

„Snažil som sa odpustiť [myself for] Všetky zápasové body a všetky body [when] Nemohla som to urobiť. Myslím, že to je najviac [important] Ani pre mňa som nečakal, že po tejto horskej dráhe vyhrám, takže som veľmi rád, že som tu a stal som sa šampiónom.“

Musetti a Alcaraz by sa mohli opäť stretnúť budúci týždeň v Umagu, kde je druhý menovaný obhajcom titulu a najlepším nasadeným hráčom.