Hlavné správy

Ryanair odhaduje návrat 737 MAX do prevádzky v USA budúci mesiac

Dublin 11. októbra (TASR) – Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair očakáva, že uzemnené lietadlo 737 MAX amerického výrobcu Boeing by sa mohlo vrátiť do prevádzky v USA budúci mesiac. V prípade potvrdenia odhadu leteckej spoločnosti by mohol Ryanair dostať prvé z objednaných lietadiel začiatkom budúceho roka.

Pred niekoľkými dňami zverejnil americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) nový návrh na výcvik pilotov pre lietadlá typu 737 MAX. Správa predstavuje míľnik, ktorý by čoskoro mohol uviesť lietadlá späť do prevádzky.

Stroje 737 MAX boli uzemnené v marci 2019 po dvoch po sebe nasledujúcich nehodách. Prvý sa konal koncom októbra 2018 v Indonézii, druhý nasledoval začiatkom marca 2019 v Etiópii. Spolu si vyžiadali 346 obetí. Stabilizačný systém MCAS sa považuje za príčinu havárie lietadla.

Ako pre írsku rozhlasovú stanicu Newstalk povedal hovorca spoločnosti Ryanair Eddie Wilson, dúfajú, že prvé z objednaných lietadiel dostanú začiatkom roku 2021. „FAA ukončila testovacie lety minulý týždeň a vyzerá to, že stroje by sa mohli vrátiť do prevádzky v USA asi budúci mesiac,“ povedal. V takom prípade by to bol tiež posun pre európske letecké spoločnosti, pretože Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA) úzko spolupracuje s FAA, dodal Wilson.

READ  Prezident Trump uvalil na Kubu niekoľko sankcií

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close