Svet

S dozrievaním ekonomiky sa v Číne očakáva pomalší rast; Zvýšenie výdavkov na obranu na pokračovanie: Analytici

„Pri pohľade na pracovnú správu čínskej vlády je domáci dopyt na vrchole priority Číny,“ povedal Xie a dodal, že v tomto roku sa očakáva dobrý výkon v automobilovom priemysle, priemysle inteligentných technológií a udržateľnosti.

„Okrem spotreby očakávame, že Čína bude pokračovať v investíciách a zlepšovaní celkovej infraštruktúry. To budú kľúčové hnacie sily oživenia Číny v tomto roku.

Zatiaľ čo cieľ nižšieho rastu vyvolal obavy z ďalšieho tlaku na súkromné ​​spoločnosti, pán Xie povedal, že očakáva, že čínska vláda umožní súkromnému sektoru zohrávať väčšiu úlohu pri poskytovaní nových pracovných miest pre viac ako 11,5 milióna vysokoškolských študentov. Tento rok absolvoval.

„Súkromný sektor zohráva zásadnú úlohu pri vytváraní pracovných miest,“ povedal.

„Jedným z cieľov vlády v tomto roku je zvýšiť tvorbu pracovných miest v mestách na 12 miliónov. Očakávame, že Čína umožní súkromnému sektoru, aby v tomto zohrával väčšiu úlohu.

Čína stanovila mieru nezamestnanosti na 5,5 percenta a znížila svoju prognózu inflácie na tento rok na 2,5 percenta z 3 percent.

Výdavky na obranu sa pravdepodobne zvýšia

Vojenské výdavky Číny v tomto roku predbehnú jej ekonomický rast a analytici očakávajú, že tento trend bude pokračovať, keďže bude zvyšovať svoje obranné kapacity.

„Číňania už dlho nazvali ich ‚obdobie strategickej príležitosti‘, čo znamená, že malá šanca na medzinárodnú vojnu a vysoká priorita ekonomického rozvoja sa blíži ku koncu,“ povedal pán Dean Cheng, hlavný poradca China Project. Americký inštitút mieru.

READ  Scandi vibrácie za zlomok ceny? Všetky dôvody, prečo by Estónsko malo byť vašou najbližšou zimnou dovolenkou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close