S kým sa Anglicko stretne vo štvrťfinále Eura 2024 po tom, čo zdolalo Slovensko?

Anglicko sa vo štvrťfinále Eura 2024 stretne so Švajčiarskom po tom, čo v nedeľu večer porazilo Slovensko v dramatickom súboji osemfinále.

Three Lions zaostávali hlboko do prestávky, ale kopnutie Juda Bellinghama na bicykli poslalo nerozhodný výsledok do predĺženia, kým kapitán Harry Kane zamieril domov ako víťaz.

Švajčiarsko zvíťazilo nad obhajcom titulu Talianskom 2:0 v prvom sobotňajšom zápase uplynulých 16 rokov na tomto letnom turnaji.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o Anglicku vs Švajčiarsko:

Kedy je zápas Anglicko vs Švajčiarsko?

Súboj Anglicka so Švajčiarskom sa uskutoční v sobotu 6. júla o 17:00 BST v Mercure Spiel-Arena v Düsseldorfe.

Čo môže Anglicko očakávať od Švajčiarska?

Slovensko skončilo v E-skupine na treťom mieste za Rumunskom a Belgickom a poskytlo gólom nesmelému Anglicku ešte tvrdšiu skúšku.

A Švajčiarsko bude ešte ťažšie poraziť, komplexne porazí Taliansko a remizuje 1:1 s domácim Nemeckom.

Celú našu správu o skautingu vo Švajčiarsku si môžete prečítať tu

S kým bude Anglicko hrať v semifinále?

Anglicko spadá do ľahšej polovice žrebu – s Francúzskom, Portugalskom, Španielskom, Nemeckom a Belgickom na druhej strane – no stále má zradnú cestu do finále.

Víťazstvo nad Švajčiarskom znamená, že Anglicko sa v stredu 10. júla v semifinále stretne s víťazmi z Rumunska vs. Holandsko a Rakúska s Tureckom.