Veda

S Omronom sa kľúčová metrika COVID-19 stala príliš zavádzajúcou

Každý deň státisíce Američanov chytia Omicronovú verziu COVID-19. Ak skončia v nemocnici, bez ohľadu na to, Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) ich nahlásia ako hospitalizáciu COVID-19.

Od dospelých so zlomenými rukami až po deti, ktoré zažívajú krízu duševného zdravia, veľká skupina Američanov s pozitívnym testom na COVID-19 v nemocniciach nie je vôbec vystavená COVID-19. A napriek tomu veľká časť médií naďalej informuje o rekordných číslach prípadov a hospitalizácií bez špecifikácií.

Tento problém existoval už pred Omicronom. Ešte v septembri, výskumníci vydal papier ktorý zistil, že v nemocniciach VA bola viac ako tretina hospitalizácií COVID-19 asymptomatická. Celú cestu späť v máji 2021, publikoval dva články Odhady hospitalizácií detí COVID-19 sa odhadovali až na 40 %.

CDC však neurobilo žiadne zmeny v spôsobe zhromažďovania a prezentovania údajov o hospitalizácii. Teraz viac úradníkov verejného zdravotníctva a novinárov začínajú uznávať nedostatky v používaní hospitalizácií ako zmysluplnej metriky na meranie stavu pandémie.

Dr. Cody Meisner, špecialista na pediatriu a infekčné choroby z Tufts Children’s Hospital, povedal, že je problematické, že CDC neaktualizovalo svoje postupy podávania správ: „CDC to v skutočnosti neurobilo, pretože si to samozrejme vyžiada prácu navyše.“ musia zbierať ďalšie informácie.“

„Je veľa detí, ktoré sú v nemocnici, najmä teraz, pretože Omicron je tak nákazlivý, majú pozitívny test, ale majú nejaké úplne nesúvisiace ochorenie, ako je trauma, takže musia byť hospitalizované, ale to nemá nič spoločné s COVIDom. Nič. robiť s – 19. Ale CDC ho stále počíta ako hospitalizáciu na COVID.“

READ  Prípady COVID v Arkansase pribúdajú, keď sa šíri delta verzia obáv

Každá nemocnica v krajine vyšetruje každého pacienta COVID-19 pri vstupe. To znamená, že aj asymptomatické prípady, kde hospitalizácia nemá nič spoločné s vírusom, sú hlásené ako hospitalizované pre COVID-19.

„Od kolegov z nemocničného sveta v New Yorku počúvam, že polovica všetkých nedávnych nemocničných prípadov Covid-19 (takmer všetky omikróny) pochádza od ľudí, ktorí zomreli z iných dôvodov (dospelí alebo deti). boli skontrolovaní a potom testovaný pozitívne. asymptomatické omikróny,“ povedal Dr. John Moore, profesor mikrobiológie a imunológie na Cornell University. „Pamätajte, že testy PCR dokážu odhaliť nízke hladiny vírusu ešte dlho po odstránení aktívnej infekcie.“

Tento testovací protokol sa nevzťahuje na žiadny iný vírus alebo respiračné ochorenie ako COVID-19, či už ide o zápal pľúc alebo chrípku alebo iné formy SARS, povedala doktorka Monica Gandhi, profesorka medicíny a špecialistka na infekčné choroby na Kalifornskej univerzite. San Francisco: „Historicky sme nikdy nevyšetrovali pacientov na respiračné vírusy, keď sú pacienti prijatí do nemocnice s nerespiračnými príznakmi, s výnimkou COVID-19. Urobili sme to pre SARS-CoV-2 pred očkovaním, pretože môže dôjsť k asymptomatickému prenosu a vírus spôsobuje u niektorých jedincov závažné ochorenie. ,

„Preto izolujeme pacientov so SARS-CoV-2 od ostatných pacientov (a ako poskytovatelia zdravotnej starostlivosti okolo nich používame rôzne OOP), aj keď majú ochorenie, ktoré nie je definované ako COVID.“

Môže byť ťažké určiť, akú časť hlásených hospitalizácií COVID-19 to predstavuje, ale existujú určité odhady a sú vysoké. (Súvisiace: Sudcovia Sonia Sotomayor a Stephen Breyer čítali v súdnych záznamoch obscénne nepravdivé dezinformácie COVID-19)

Gándhí povedal: „Toto bolo asi 40 % času hospitalizácie u detí v rámci starostlivého preskúmania grafu skôr počas pandémie, dokázalo znížiť úmrtnosť dospelých na COVID o 25 %, keď sa zohľadní táto skríningová udalosť, povedal Gándhí. „Toto účtovanie sa stáva ešte dôležitejším v kontexte vysoko priepustného variantu, akým je Omicron… Údaje z New Yorku ukazujú, že 50 % hospitalizácií v New Yorku je z iných dôvodov ako COVID.“

READ  Nová vedecká sonda na temnú stranu Mesiaca

Gándhí a jeho kolega Dr. Jean Noble z UCSF, ver tomu Viac ako dve tretiny ich hospitalizácií nie sú pre COVID-19.

Demokratická guvernérka New Yorku Kathy Hochuluová nedávno oznámil Jeho stav začne hlásiť hospitalizácie vyvolané COVID a náhodné pozitívne testy. Väčšina ostatných štátov však tento príklad nenasleduje a omikrón Problém je ešte horší, pretože je oveľa nákazlivejší ako predchádzajúce formy, ale aj menej závažný.

„Existuje rozdiel medzi ľuďmi hospitalizovanými s COVID-19 a tými, ktorí sú hospitalizovaní v dôsledku COVID-19 kvôli jedinečným vlastnostiam spoločnosti Omron. V skutočnosti to nebol veľký podiel prípadov s prvým variantom, ale stáva sa bežnejším kvôli prevalencii omikrónov a skutočnosti, že veľa ľudí je plne zaočkovaných a majú extrémne mierne alebo žiadne príznaky. Dr. Amesh Adalja, senior Vedec z Johns Hopkins Center pre zdravotnú bezpečnosť a infekčné choroby, povedal Daily Caller.

„Omicron v tomto smere mení hru, pretože teraz určite skresľuje čísla,“ napísal Moore. „Inými slovami, doteraz na ‚prípadoch náhodnej infekcie‘ jednoducho nezáležalo a neovplyvňovali politiku/koncepty. Teraz sa to zdá inak.“

Moore povedal, že údaje vo vysoko zaočkovaných oblastiach sú ešte heterogénnejšie, pretože závažné infekcie sú medzi očkovanými jedincami zriedkavé, zatiaľ čo hospitalizácie u neočkovaných osôb sú pre COVID-19 pravdepodobnejšie ako náhodné.

Aká je teda lepšia metrika na meranie toho, ako zle COVID-19 poškodzuje určité komunity? Neexistuje konsenzus, ale odborníci, ktorí hovorili s Daily Caller, mali nejaké myšlienky.

„Hospitalizácia môže byť lepšou metrikou na sledovanie jednotlivcov, ktorí sú COVID pozitívni a zároveň dostávajú dexametazón,“ povedala Adalja. Dexametazón je liek odporúčaný zdravotníckymi orgánmi pre pacientov, ktorí vyžadujú doplnkový kyslík alebo mechanickú ventiláciu.

„Najdôležitejšie sú vážne infekcie, a tým aj počty prijatí na JIS a úmrtia. Oni sú tí, ktorých treba sledovať,“ argumentoval Moore.

READ  Misia BepiColombo po prvý krát preletí okolo Merkúra v piatok

Úmrtia stúpajú s rozšírením Omicronu po celej krajine, podľa CDC, Aj keď takmer nerastú počet prípadov Alebo hospitalizácia, čo môže byť znakom toho, čo príde s populáciou s vysokou imunitou a prevládajúcim, miernejším typom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close