Svet

Sacha Baron Cohen porazil žalobu Roya Moora v hodnote 95 miliónov dolárov za „detektor pedofilov“ | Sacha Baron Cohen

Bol vyhlásený víťaz komediálneho zúčtovania Sacha Baron Cohen A bývalý sudca a neúspešný kandidát do Senátu Roy Moore, aspoň zatiaľ.

Vo štvrtok Baron Cohen porazil žalobu za ohováranie za 95 miliónov dolárov, ktorú podala Mooreová, ktorá uviedla, že bola podvedená do televízneho vystúpenia, kde vysvetľovala obvinenia zo sexuálneho zneužívania voči nej.

Druhý obvodný odvolací súd USA na Manhattane potvrdil rozhodnutie nižšieho súdu v prospech baróna Cohena s tým, že Moore podpísal dohodu o zverejnení, ktorá mu zakazuje akékoľvek právne nároky súvisiace s vystúpením.

Traja sudcovia tiež považovali za „očividne vtipné“, že Baron Cohen nazval detektor pedofilov, ktorý zapípal, keď sa priblížil k Mooreovi, a že žiadny divák by si nemyslel, že komik vznáša faktické obvinenia proti Mooreovi.

Obvinenia zo sexuálneho zneužívania vírili okolo Moora, keď bežal reprezentovať Alabamu ako republikán. Senát USA V roku 2017 prehral s demokratom Dougom Jonesom.

Vytvoril komik Who Is America? Súdny spor sa sústredil okolo Moorovho vystúpenia v šou.

Moore, republikán známy svojimi tvrdými postojmi proti manželstvám osôb rovnakého pohlavia a podporou verejného prejavu Desatora, mal dostať ocenenie za podporu Izraela. Ale v tejto epizóde sa Baron Cohen objavil ako falošný inštruktor boja proti terorizmu, „plukovník Erron Morad“, ktorý diskutoval o falošnej vojenskej technológii vrátane detektora pedofílov. Falošný prístroj niekoľkokrát zapípal, keď sa priblížil k Mooreovi, ktorý sedel s kamennou tvárou. Roy bol obvinený zo sexuálnych a romantických vzťahov s tínedžermi, keď mal okolo 30 rokov, obvinenia však popiera.

„Baron Cohen (napriek svojej charakteristike, že neveril, že sudca Moore bol pedofil) možno uveril obvineniu sudcu Moorea, ale nenaznačil, že by pre toto presvedčenie existoval nejaký nezávislý faktický základ okrem zjavne smiešneho zistenia pedofila. „Zariadenie“, ktoré je skutočným, aktívnym Žiadna rozumná osoba nemôže uveriť tejto technológii,“ napísal súd v nepodpísanom súhrnnom príkaze.

READ  20 krajín v Afrike, kde je dovoz lacnejší kvôli nízkym clám

Moore a jeho manželka Kayla zažalovali a tvrdili, že segment očierňuje Moora a spôsobuje im emocionálne utrpenie. Dvojica uviedla, že výnimka, ktorú Moore podpísal, bola nevynútiteľná, pretože bola získaná pod falošným vyhlásením. Odvolací súd poznamenal, že to, čo v skutočnosti spôsobilo, že sa Moore objavil v šou, bola lesť, ale Moore podpísal záväzné vyhlásenie, v ktorom sa vzdáva všetkých právnych nárokov.

Baron Cohen už roky láka nič netušiacich politikov na nepríjemné rozhovory. V minulosti čelil súdnym sporom kvôli podobným žartom, ale aj tie boli vyhodené, pretože jednotlivci podpísali vyhlásenia.

Moore a jeho manželka naznačili, že sa odvolajú.

„Americký ľud bol dlho vystavený činom Sachu Barona Cohena. Jeho klamlivé a podvodné správanie musí byť zastavené. Odvoláme sa,“ uviedol pár v textovom vyhlásení pre The Associated Press.

Správou prispela agentúra Associated Press

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close