Sakra! Euro 2020 zvyšuje svoje vlastné ciele divokým tempom

Ženeva (AB) – Vlastné ciele na tohtoročných majstrovstvách Európy prichádzajú turbulentným a rekordným tempom.

Dva vlastné góly, ktoré Slovensko strelilo v stredu pri víťazstve Španielska 5: 0, im v rámci Euro 2020 zatiaľ prinieslo osem miest. To je už o päť viac ako rekord v troch zápasoch, ktorý bol už dosiahnutý na Euro 2016.

Prvá slovenská havária nastala, keď brankár Martin Dobravka vytlačil vysoký return z brvna do vlastnej siete. Juraj Kukka potom trafil konečný gól prehry v Seville.

Predtým bolo iba 40 vlastných gólov za 40 rokov od 1976 zápasov do Euro 2016. Pred týmto rokom sa ešte nikdy nehrali majstrovstvá Európy s dvoma vlastnými gólmi. Minulý týždeň boli dvaja.

Portugalsko tiež v sobotu strelilo dva góly v priebehu štyroch minút. Obrancovia Rúben Dias a Raphaël Guerreiro zdolali Nemecko 4: 1.

Tí, ktorí si v skupinovej fáze strelili všetkých osem vlastných gólov, skončili na strane porazených, pričom nemecký obranca Mats Hummels doviedol Francúzsko k víťazstvu 1: 0.

Na zozname sú traja brankári s rôznym majetkom.

Poľský brankár Wojciech Szczyny sa bohužiaľ odrazil od streleckej tyče slovenského súpera a dostal sa do chrbta svojej ruky. Fínsky Luke Hrtech bol menším vypätím, ktoré sa vracalo k lopte od hlavy belgického obrancu Thomasa Vermaelena.

Streda februára bola chyba ťažko vysvetliteľná a prišla len niekoľko minút potom, čo sa potápal, aby ušetril penaltu od Alvara Moratu.

Keď bol pred piatimi rokmi vytvorený rekord Euro 2016, išlo o prvé 24-tímové vydanie súťaže. 51 hier je 20 nárast oproti predchádzajúcemu formátu pre 16 tímov.

Po stredajších zápasoch bude k dispozícii ešte 15 ďalších zápasov, ktoré možno pridať k gólu domácich.

READ  Ukážka: Ultimate Fishing Simulator 2