šport

Saudská trénerka povedala, že golf je hrou za mier

„Ako dlho ešte musíme čakať?“ Iračania sú frustrovaní z toho, že FIFA naďalej zakazuje domáce zápasy

Dosť je dosť.

Toto je najhlasnejšie a najjasnejšie posolstvo prichádzajúce od irackých fanúšikov, hráčov a kohokoľvek spojeného s hrou o 11:00, keďže FIFA zasahuje o 11:00, aby poprela dlho očakávaný návrat Bagdadu.

Minulý mesiac sa FIFA a AFC dohodli na 21-ročnom rozdiele medzi Bagdadom a Bagdadom schváleným tohtotýždňovým kvalifikačným kolom proti Spojeným arabským emirátom, keďže Irak pravdepodobne neskončí na treťom mieste v A-skupine ázijskej kvalifikácie, čím si vytvorí miesto v play-off. Tím B tímu môže byť Austrália.

Ale do týždňa od zápasu medzinárodný orgán zmenil názor – s odvolaním sa na „rozsiahle zmeny v globálnej bezpečnosti“ a presídlil sa do neutrálnej Saudskej Arábie, pričom za „domáce“ miesto konania bol zvolený rijádsky ikonický medzinárodný štadión kráľa Fahda. Ďalší iracký domáci zápas mimo domova.

„Futbal sa hrá bez problémov po celej krajine,“ napísal na sociálnej sieti útočník Ahmed Yassin. „Je to neuveriteľné. Ako dlho ešte musíme čakať?“

Jeho vyjadrenia podporili viacerí jeho spoluhráči vrátane vracajúceho sa útočníka Justina Marama a mladého strelca Aliho al-Hamadiho.

„Iracký ľud je najlepší,“ napísal Maram, narodený v USA. „Roky sme čakali na možnosť odohrať kvalifikačné kolo na vlastnej pôde.“

Al-Hamadi dodal: „FIFA opäť prepúšťa 40 miliónov ľudí. Naďalej trestať jednu krajinu, ale za podobných okolností dať slobodu iným.

Samozrejme, Irak sa tento týždeň vrátil domov a v priateľskom stretnutí na štadióne Al-Madinah pred viac ako 25 000 divákmi porazil Zambiu 3:1. No zatiaľ čo priateľské zápasy sú jedna vec, Iračania túžia predovšetkým po tom, aby sa súťažné zápasy vrátili domov.

„Od vojny v roku 2003 odohral Irak v Bagdade iba štyri zápasy – všetky priateľské zápasy,“ povedal iracký novinár Hassan Mubarak pre Arab News predtým, ako boli zverejnené správy FIFA o obrate o opačnú stranu.

READ  Liga národov: Komentár: Futbal spadol do ešte väčšej diery

„Tentoraz sa cítim inak. Hoci politická situácia v Iraku nie je ani zďaleka ideálna, vo vzduchu visí nádej, že na obzore je niečo, čo by mohlo byť začiatkom niečoho. Zrušenie zákazu hrať na turnajoch v Bagdade je už dávno.

Dodal: „V hlavnom meste Iraku je bezpečné hrať futbal a existuje už nejaký čas.

„Mohol by to byť skvelý začiatok futbalu v Iraku a zrušenie embarga na iracké hlavné mesto dokazuje, že Irak je bezpečný.“

Samozrejme zákaz nebol zrušený a neúprosné čakanie pokračuje.

V irackej metropole nehral sériu od 28. septembra 2001, keď v kvalifikácii na MS 2002 porazil Bahrajn 1:0.

Keď FIFA minulý mesiac oznámila zrušenie zákazu, všetci zainteresovaní v irackom futbale oslavovali, že dve desaťročia starý zákaz futbalu v hlavnom meste sa blíži ku koncu a Irak sa môže konečne vrátiť domov.

Pretože rovnako ako v krajinách ako Irán, Jordánsko, Katar a Malajzia, Irak môže hrať domáci zápas kdekoľvek.

Je to pocit pohodlia. láska. Vlastné. Mať dom alebo pole v Iraku je jedna vec, mať dom druhá. Ten pocit domova je na nezaplatenie.

Iracká futbalová reprezentácia je však posledné dve desaťročia bez domova. Hlavné mesto Bagdad a všetko, čo predstavuje, sú domovom, no od septembra 2001 sú levy Mezopotámie zavreté.

„Hrať doma nie je len o futbale,“ povedal starší útočník Ala Abdul-Zahra.

„Znamená to návrat nádeje a ducha do našej krajiny, ale vždy ste stáli proti nám (proti nám).“

Irackí fanúšikovia a funkcionári sú frustrovaní odporom FIFA a globálna kampaň na sociálnych sieťach s cieľom priniesť #FootballInBaghdad na medzinárodnú úroveň vyzýva FIFA, aby prehodnotila svoje rozhodnutie.

„Keď si pomyslím, že posledný zápas kvalifikácie majstrovstiev sveta sa hral v Bagdade v septembri 2001, Irak bolo iné miesto ako zvyšok sveta,“ povedal Mubarak.

READ  Man Utd News: Evanilson, Manchester United potrebujú 80 miliónov eur č. 9

„Odvtedy sú sankcie a vízie Iraku a Bagdadu sú neisté.

S ďalším kvalifikačným zápasom MS, ktorý sa tento týždeň končí, iracké čakanie na návrat súťažného medzinárodného futbalu pokračuje. Navyše, rozhodnutie FIFA zamknúť Irak z ich domovov je ešte tragickejšie, keď sa každý priateľský zápas odohrá bez incidentov.

Dosť je dosť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close