Scenárista pošle Inter Miláno na vrchol série A. [ARTICLE]

Mestskí rivali A.C., ktorí budú musieť v stredu neskôr poraziť Lazio, aby si pred vianočnou prestávkou získali prvé miesto. Inter má náskok dvoch bodov pred Milánom.

Lottaro Martinez otvoril skóre v štúdiu pentacode za 52 minút, víťaza scenára zachytil o 20 minút.

Antonio Conté predĺžil svoje víťazstvo v Interlige na sedem zápasov, keď vyhral svoj prvý titul v Serii A od roku 2010.

Verona prenasledovala svoje prvé víťazstvo nad Interom od roku 1992.

Brankárovi Interu Samirovi Handanovičovi v 26. minúte odmietol šancu skórovať proti klubu jeho rodičov ľavý bek Federico DiMarco.

Na opačnom konci ihriska zrazil brankár Verony Marco Sylvestrey pokus Martineza v 10. minúte po centri Romelu Lukaku.

Martinez sa ale po prestávke pokazil a pripojil sa k Agrafovi Hakimimu sprava za Wallyho šiesty gól v sezóne, ktorý sa začal 8. novembra.

Zapožičaný stredopoliar Manchestru City Ilik Hostenovič minul v 63. minúte krížnu prihrávku Davida Faroniho po tom, čo scenár nedokázal zabrániť Srbsku poklepať na svoj prvý gól vo Verone.

Slovenský Screenier ale svoju chybu napravil o šesť minút neskôr a Marcelo Prosovic hlavičkoval krížnou cestou, aby prekonal Sylvestra.

READ  Maharashtra Open 2023: Od Yugi Bhambri po Ramkumar Ramanathan, 5 najlepších Indov na Maharashtra Open 2023

V sezóne 1960/1961 nechal Inter vyrovnať svoj najlepší strelecký štart, keď po 14 zápasoch strelil 34 gólov.

Verona skončila štvrtá za štvrtú prehru svojej kampane, tri body z európskych miest.

A.C. Milánsky hostiteľ Lazio je na piatom mieste, Neapol hosťuje v Turíne a Rómovia na treťom mieste po stredu, doma proti Cagliari.

Šampión Juventus je po utorňajšej porážke sezóny Serie A v sezóne víťazom 3: 0 nad Fiorintinou na štvrtom mieste.

Čou sa tiež dozvedel, že musia hrať zápas proti Neapolu, ktorý bol zrušený 4. októbra po rozhodnutí Neapolu necestovať do Turína pre prípady vírusov korónov.