Schiffrinová vedie Vlovu po prvej jazde GS Svetového pohára

Jasna, Slovensko (AP) – Michail Schifrin uvoľnil najrýchlejší čas v jednodňovom otváraní nedele Svetového pohára žien v nedeľu, keď zvíťazil v slalome na tej istej hore.

Na čele bola Američanka Petra Vlova za 0,16 s, za ňou na treťom mieste skončila Poľka Marina Cassinica-Daniel.

Štvrtá bola Nina O’Brienová zo Schiffrinovej, ktorá vo finále musela skórovať 0,49.

Schifrin poprel výhru Vlova v sobotňajšom slalome, keď zozadu prišiel poraziť vo finále svojho slovenského rivala.

Toto je 69. kariérny úspech Spojených štátov. Iba dvaja lyžiari v 54-ročnej histórii majstrovstiev sveta zaznamenali 70 víťazstiev: Lindsay Vaughn a Inkemer Steinmark.

Martha Pacino, ktorá v tejto sezóne zvíťazila na štyroch veľkých slamoch, uzavrie poradie jedným pretekom, ak sa Talianka ujme vedenia nad Tessou Worli, jedinou zostávajúcou vyzývateľkou.

Po úvodnej jazde bol Pacino piaty, za Schifferom 0,84 a Worleyovým ôsmym.

Majsterka sveta Laura Good-Behrami urobila na začiatku svojho behu nákladnú chybu a na Swiss Sky skončila 1,78.

Good-Behrami v nedeľu viedol v poradí na druhom mieste Vlovej o 107 bodov v celkových pretekoch Svetového pohára.

___

READ  Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2023: Česká republika vs. Slovensko – Xinhua