Hlavné správy

Schiffrinovej rivalka Petra Valhová dominuje v slalome Svetového pohára

LIONS, Rakúsko (AB) – Celková šampiónka Petra Valhová ovládla stredajší slalom Svetového pohára žien a vytvorila si z morálneho hľadiska väčší náskok ako Michel Schiffrin.

Na poslednom podujatí kalendárneho roka sa slovenská lyžiarka dostala do prvého vedenia v jazde a zdolala majsterku sveta Katrinu Lியன்nzbergerovú za 51 sekúnd. Rakúsku povolili pretekať len pred dvoma dňami po tom, čo sa izolovali, aby sa zotavili z infekcie koronavírusom.

„Je to dobré, pretože dnes to nie je ľahké,“ povedala Vlhová. „Bolo to také ťažké. Boli sme tak blízko (po prvej jazde), veľa žien.


Kapitánka Švajčiarska Michelle Kissinová skončila tretia s oneskorením 0,68 a vyšplhala sa z 13. na druhú priečku rýchlejšie ako Rakúšanka Katrina Tropeová.

Schiffrinova udalosť musela prebehnúť po pozitívnom teste na COVID-19, ktorý v utorok vyhnal Američanov z obrovského slumu na tej istej hore.

Vlhová zvýšil svoj náskok pred Schifferom na 120 bodov po štyroch z deviatich slalomov naplánovaných na túto sezónu Svetového pohára. Američan, ktorý šesťkrát vyhral slalomový titul, bol na čele celkového poradia Svetového pohára.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close