Svet

Scholz: G7 bude podporovať Ukrajinu „podľa potreby“

Zástupný symbol pri načítaní akcií článku

BERLÍN – Nemecký kancelár Olaf Scholes povedal, že skupina siedmich popredných demokracií dá na svojom nadchádzajúcom summite jasne najavo, že očakáva, že Ukrajina dostane potrebnú podporu „podľa potreby“.

V rozhovore pre nemeckú tlačovú agentúru dpa zverejnenom v sobotu Scholz povedal, že by rád využil budúcotýždňové stretnutie s kolegami lídrami G-7 v bavorskej dedine Elma na diskusiu o dlhodobých príležitostiach na Ukrajine.

„Podľa potreby budeme pokračovať v podpore Ukrajiny,“ povedal Scholes. „Chceme sa uistiť, že výpočty ruského prezidenta (Vladimira Putina) nefungujú.“

„Putin otvorene verí, že keď bude mať dostatok pôdy, všetko bude v poriadku a medzinárodné spoločenstvo sa vráti k bežnému biznisu,“ dodal. „Je to ilúzia.“

Scholes uviedol, že on a jeho kolegovia z Francúzska, Talianska a Rumunska diskutovali s prezidentom Volodymyrom Zhelenským o dodatočných zbraniach pre Ukrajinu – najmä o munícii a delostrelectve. Počas štvrtkovej návštevy Kyjeva.

Štyria lídri podporili snahu Ukrajiny o členstvo v Európskej únii a Scholes povedal, že dúfa, že ho na budúcotýždňovom stretnutí v Bruseli podporia všetky táborové krajiny.

READ  Prípady čínskej vlády 19 sa zvyšujú na tri číslice - 115 nových miestnych prípadov, 15 importovaných prípadov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close