Svet

Šéf IDF v Osvienčime: Popieranie holokaustu je dôvodom, prečo sa Iránu nedá dôverovať jadrovým zbraniam

Náčelník štábu izraelských obranných síl Aviv Kohavi, ktorý vystúpil v tábore smrti v Osvienčime, označil skepticizmus iránskeho prezidenta Ibrahima Raisiho k holokaustu za kľúčový dôvod, prečo Teheránu nemožno zveriť jadrové zbrane.

„Nemusíte byť historik alebo výskumník, aby ste pochopili hrôzy holokaustu – musíte byť ľudskou bytosťou,“ povedal Kohavi. „Každý, kto odmieta prekrúcať bolestnú a konkrétnu pravdu histórie, dnes ľahko klame a bude prirodzene klamať aj v budúcnosti.“

„Toto je ďalšia pripomienka, že takýmto ľuďom by nemalo byť umožnené mať žiadnu kapacitu na vývoj zbraní hromadného ničenia,“ dodal Koháví s odkazom na iránsky jadrový program.

Izrael už desaťročia sľubuje, že zastaví Irán – ktorý pravidelne vyzýva na zničenie židovského štátu – v získavaní jadrových zbraní a je proti návratu USA k jadrovej dohode s Iránom, pričom argumentuje, že pri kontrole Teheránu nezachádza dostatočne ďaleko. Jadrové ambície.

Nacistické nemecké sily zabili 1,1 milióna ľudí, väčšinu z nich Židov, v komplexe Auschwitz-Birkenau, ktorý je základom Kohaviho myšlienok.

Veliteľ armády bol jedným z niekoľkých izraelských vodcov, ktorí vyjadrili rozhorčenie po Raisi Kontroverzné názory V 60-minútovom rozhovore, ktorý sa odvysielal v nedeľu, dostal otázku: „Veríte, že sa stal holokaust? Bolo zavraždených šesť miliónov Židov?“

Iránsky prezident reagoval slovami: „Výskumníci a historici by mali študovať historické udalosti. Existujú náznaky, že sa to stalo. Ak je to tak, malo by sa to nechať vyšetriť a vyšetriť,“ povedal.

Anketár potom povedal: „Takže si nie ste istý, chápem, že si nie ste istý.“ Raisi toto rozhodnutie nenapadla.

READ  Somálski poslanci sa pripravujú na voľbu nového prezidenta

Premiér Yair Lapid reagoval na Raisiho komentáre zverejnením štyroch grafických fotografií z holokaustu na Twitteri s titulkom „Niektoré príznaky“.

Prezident Isaac Herzog tweetoval fotografiu v reakcii na svojho iránskeho kolegu, ktorý povedal, že nechal na svojom stole vytetovať predlaktie Dory Treeplotovej Eisenbergovej, ktorá prežila holokaust, s jej identifikačným číslom väzňa.

Dreiblatt je zobrazený, ako drží Eisenberga za ruku so svojou nemluvnou pravnučkou Daniellou Har-Tzvi na pozadí izraelskej národnej vlajky.

Spolu s obrázkom Herzog napísal „Mr. Raisi, fotku mám na stole v Jeruzaleme. Čísla hovoria samy za seba,“ povedali nacisti s odkazom na čísla vytetované na paži človeka, ktorý prežil holokaust.

Deborah Lipstadt, osobitná vyslankyňa USA pre monitorovanie a boj proti antisemitizmu, to označila za „smiešne“ a „nebezpečné“ a dodala, že „jeho vyhlásenie je formou popierania holokaustu a formou antisemitizmu“.

Raisi vystúpi tento víkend na 77. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN, čo je jeho prvé vystúpenie na výročnom stretnutí svetových lídrov.

Izraelský veľvyslanec pri OSN Gilad Erdan na Twitteri uviedol, že Raisiho vyjadrenia o holokauste sú „šokujúce“, ​​a vyzval generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa, aby to „poprel“. [Holocaust] Popiera svetovú scénu za šírenie bigotnosti a nenávisti.

„Daním platformy mäsiarovi z Teheránu dosiahne OSN nové dno,“ povedal s odkazom na Raisího popravu tisícok politických oponentov, keď viedol súdnictvo.

Raisi, ultrakonzervatívny duchovný známy svojím nepriateľstvom voči Západu, sa minulý rok stal prezidentom.

Izrael považuje Irán za svojho najväčšieho nepriateľa a hrozbu. Irán dlhodobo podporuje ozbrojené skupiny odhodlané zničiť Izrael. Jej lídri vyzvali na vymazanie Izraela z mapy a už predtým vydali vyhlásenia, ktoré skresľujú históriu genocídy, ktorá zabila šesť miliónov Židov, alebo popierajú jej existenciu.

READ  Rozpočet do parlamentu pre pohotovostný fond na kontrolu doplnkového

K tejto správe prispela agentúra AP.

Ste oddaný čitateľ

To je dôvod, prečo sme pred desiatimi rokmi spustili The Times of Israel – aby sme poskytli potrebné správy o Izraeli a židovskom svete pre náročných čitateľov, ako ste vy.

Takže teraz máme prosbu. Na rozdiel od iných spravodajských kanálov nevystavujeme paywall. Ale keďže žurnalistika, ktorú robíme, je drahá, pozývame čitateľov, ktorí sa stali kritickými čitateľmi The Times of Israel, aby sa pridali. Komunita Times of Israel.

Môžete podporiť náš kvalitný časopis za 6 dolárov mesačne a zároveň si užívať The Times of Israel Bez reklámRovnako ako prístup Exkluzívny obsah Dostupné iba pre členov komunity Times of Israel.

Vďaka,
David Horowitz, zakladajúci redaktor denníka The Times of Israel

Pripojte sa k našej komunite

Pripojte sa k našej komunite

Už si členom? Ak chcete prestať zobrazovať toto, prihláste sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close