Šéf Slovenska Francesco Calzona trvá na tom, že po prehre s Anglickom, ktorá mu ušla o postup do štvrťfinále, pociťuje viac hrdosti ako sklamania.

• Anglicko zdolalo Slovensko a postúpilo do štvrťfinále Euro 2024
  • Francesco Calzona zápasí s Declanom Riceom po plnom úväzku
  • opýtať sa Všetko sa to rozbieha! EUROS DAILY: Anglicko nevyzerá ako tím… potrebuje pod sebou horieť oheň

Francesco Calzona trvá na tom, že je hrdý na svoj slovenský tím, ktorý v nedeľu porazilo Anglicko.

Anglicko nedokázalo naplniť svoj účet pred turnajom favoritov v Nemecku a nerozhodný výsledok v posledných 16 sa ukázal byť odlišný.

Úder Ivana Schranza v prvom polčase stačil na to, aby Slovensko získalo historickú porážku, kým Jude Bellingham a Harry Kane otočili vývoj na stranu Garetha Southgatea.

„Cítim sa viac hrdý ako sklamaný.“ Calzona povedal o výkone svojho tímu po zápase.

Takmer sme vyhrali a postúpili proti jednému z najlepších tímov na svete. Snažili sme sa toľko, že sme to skoro zvládli. Nepodarilo sa nám postúpiť.

Kapitán Slovenska Francesco Calzona ocenil výkon svojho tímu, ktorý prehral 2:1 s Anglickom.
Ivan Schranz dal smoliarov dopredu, než Anglicko zasiahlo späť cez Judea Bellinghama a Harryho Kanea.

V predĺžení sme strávili polhodinu na súperovej polovici. Som hrdý, že sme to takto zvládli a odviedli tak skvelú prácu.“

Po odpískaní riadnej hry sa Calzona a Angličan Declan Rice priblížili k rozhodcovi predtým, ako vypukla bitka medzi talianskym trénerom.

Kliknutím sem zmeníte veľkosť tohto bloku

Calzona strčil stredopoliara do hrude a rozzúrený Rice odpovedal množstvom akčných predmetov, ktoré exkluzívne odhalil Mail Sport.

Po porážke jeho strany Calzona povedal, že Rice sa v argumente mýlil.

„Declan mal ísť za rozhodcom a rozlúčiť sa.“ povedal bývalý šéf Neapolu Športový web.

„Chcel som hovoriť s rozhodcom. Potom sa mi ospravedlnil.“

Napriek tomu, že nakoniec postúpilo do štvrťfinále, Anglicko malo pravdepodobne šťastie, že postúpilo proti tímu, ktorý sa podľa FIFA umiestnil na 45. mieste na svete.

READ  Cieľom Medvedeva je ospravedlniť fakturáciu č. 2, tenisové správy a skvelé príbehy

Slovenský útočník Ivan Schranz prestrelil Jordana Pickforda a v 25. minúte v Gelsenkirchene dostal zaslúžene vedenie.

Ďalšiu hodinu futbalu Anglicko hľadalo vyrovnanie predtým, ako chvíľa mágie Judea Bellinghama na pokraji plného úväzku oživila nádeje národa.

Calzona tiež informoval o svojom nedeľňajšom pozápasovom súboji s Declanom Riceom
Talian strčil Ricea do hrude, keď sa po záverečnom hvizde obaja priblížili k rozhodcovi Umuthovi Mellorovi.

Minúty po reštarte zamieril Harry Kane z tesnej blízkosti domov a dostal Anglicko do vedenia.

Nasledovalo napäté čakanie, no Anglicko si miesto v osemfinále zabezpečilo.