Technológie

Šéf štúdia RGG vysvetľuje, prečo bola séria Yakuza na Západe premenovaná na Dragon

Yakuza je známe meno na západných územiach, ako sú Spojené štáty americké, ale v Japonsku sa tradične nazýva Ryu Ga Gotoku, čo v preklade znamená „ako drak“. Teraz, s oznámením troch nových hier Like a Dragon, sa zdá, že meno Yakuza je definitívne vyradené.

V nedávnom rozhovore za okrúhlym stolom, na ktorom sa zúčastnila IGN, diskutoval šéf štúdia RGG Masayoshi Yokoyama o odchode od prezývky Yakuza a vysvetlil, že tento krok bol pilotovaný s Yakuza: Like a Dragon.

„Vnútri [Yakuza 7], je to Yakuza: Like a Dragon, takže ak by táto hra bola zrazu vydaná bez Yakuzy, ľudia by si povedali: „Čo je to za hru? Čo sa s tým deje?’… Odozva na titul Like a Dragon sa zdala byť naozaj dobrá, takže nám to dodalo sebadôveru vziať ‚Yakuzu‘ a ísť rovno s Like a Dragon,“ povedal Yokoyama.

Na otázku, či je za zmenou tematický dôvod, Yokoyama odpovedal, že v hrách ako Isshin, odohrávajúcich sa v 19. storočí, tento názov naozaj nedáva zmysel.

„[S]Čo sa týka Tori, hovoríme o zločineckom podsvetí, ale nehovoríme o yakuze,“ povedal Yokoyama. Ak pôjdeme s prízvukom, budeme yakuza: Ishin! To nie je Yakuza: Ishin! Nie je to o tom. Takže ako drak: Ishin! Dáva to väčší zmysel.“

Meno Yakuza je prežité odkedy bola verzia série pre PS2 prvýkrát označovaná v USA ako „GTA v Japonsku“, ktorá spočiatku zlyhala, ale neskôr ju spopularizovala Yakuza 0. Pre mnohých fanúšikov tam bol názov Yakuza. Dlho to nebolo relevantné, ale bolo to dostatočne zakorenené, že sa to podarilo udržať.

Zmena názvu sa tiež zhoduje s úsvitom novej éry pre RGG Studios, v ktorej nedávno odišiel Toshihiro Nagoshi a niekoľko ďalších vedúcich predstaviteľov. Keďže Yokoyama je teraz plne pod kontrolou, RGG Studio sa pripravuje na vydanie troch nových hier zo série, vrátane Like a Dragon 8 a Kazuma Kiryu zameranej na Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name. RGG Studio okrem zmeny názvu zvažuje aj možnosť presunu série na Unreal Engine 5.

READ  Jaskyne a skaly Minecraftu, 1. júna, nové bloky a davy

Ďalšou hrou v sérii je Like a Dragon: Isshin, remake spin-offu odohrávajúceho sa v Japonsku 19. storočia na tému samurajov. Môžete si prečítať náš úplný záznam o Like a Dragon: Ishin tu s dátumom vydania vo februári 2023.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close