Semená Saisai Zheng, Yafan Wang, Jasmine Paulini 2R

Saisai Zheng postúpil v pondelok v kolumbijskom Bogote do druhého kola Copa Colsanidas. Zheng zdolal Američanku Yuzu Maiden Argonaduovú 6: 3, 6: 1 za hodinu a 17 minút. V druhom kole svetové číslo. 53 bude hrať Stephanie Vogel.

Vogel v prvom kole porazil francúzsku kvalifikantku Chloe Pocketovú 3: 6, 6: 1, 6: 4 na set. Do 16. kola postúpila aj šiesta nasadená Jasmine Paolini. Taliansko v úvodnom kole porazilo Christy Ahanovú 6: 3, 6: 0 už za 59 minút. Paolini by mohol najbližšie hrať španielsku kvalifikantku Lauru Aruvaparenu alebo kolumbijskú divokú kartu Jessicu Plaza.

Tretím nasadeným, ktorý zaznamenal svoje miesto v druhom kole v úvodný hrací deň v kolumbijskej metropole, bol ôsmy nasadený Yafan Wang. O svoje víťazstvo tvrdo pracoval Wang, ktorý hral proti 484. kolumbijskej Kolumbijčanke Emiliane Arango, ktorá dostala divokú kartu hlavnej remízy.

Zápas trval dve hodiny a 55 minút a Wang bol vylúčený po svojom víťazstve 6-4, 5-7, 7-5.

Colsanidas Cup: Nouria Barisas Dias píše históriu pre seba

V druhom kole si Wong zahrá s bulharskou Victoriou Domovou.

Tomová porazila Nemku Annu-Lenu Freitzamovú 6: 2, 6: 3 v sete. Španielka Aliona Polsová v prvom kole vyradila Slovenku Annu Carolinu Schmidlovú. Polsová vyhrala set 6: 4, 3: 6, 6: 1 za dve hodiny a šesť minút.

V druhom kole mohla Polzová hrať buď s Taliankou Sarah Erraniovou, alebo so Španielkou, druhou semienkou turnaja Sarah Soribes Tormovou. Napokon zo všetkých španielskych konfliktov je Nouria Barisas Dias lepšia ako Christina Pusca. Barisas Diaz, ktorý sa kvalifikoval do hlavnej remízy, vyhral set 6: 3, 6: 2 za hodinu a 21 minút.

Išlo nielen o prvé víťazstvo Barisasa Diaza v hlavnom žrebe podujatia WTA, ale aj o prvé podujatie WTA Copa Colsanidas, v ktorom sa predstavil v hlavnom žrebe. V druhom kole si Barisas Dias zahrá s Irinou Parou alebo treťou nasadenou Arantzou Rossovou.