Svet

Senát hlasuje o bilaterálnom návrhu zákona o infraštruktúre za bilión dolárovCNN

Senát urobil v piatok ďalší krok, aby jeden priniesol Dvojstranná dohoda o infraštruktúre približne 1 bilión dolárov Splní kľúčové priority programu prezidenta Joea Bidena.

Senátori hlasovali 66: 28. Za senátnych demokratov hlasovalo šestnásť republikánskych senátorov.

Uvidí sa, či budú prijaté akékoľvek pozmeňujúce a doplňujúce návrhy, pretože sa očakáva, že budú obmedzené na 60 hlasov. Text návrhu zákona ešte nebol formálne zverejnený a neočakáva sa, že sa bude uvažovať o dodatkoch, kým líder senátnej väčšiny Chuck Schumer nepredloží konečnú dohodu ako alternatívu, čo by sa mohlo stať niekedy v piatok popoludní. Očakáva sa, že cez víkend môžu prebehnúť revízne hlasovania.

„Vzhľadom na dvojstranný charakter návrhu zákona môže Senát tento zákon schváliť rýchlo,“ povedal Schumer pred piatkovým hlasovaním. „Možno budeme potrebovať víkend, môžeme hlasovať o niekoľkých pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhoch, ale dúfam, že bilaterálny návrh zákona o infraštruktúre bude možné dokončiť za niekoľko dní v spolupráci s našimi republikánmi.“

Referendum sa v piatok mierne oneskorilo, pretože zákonodarcovia sa v zákonodarnom zbore bránili. Demokrati obvinili republikánov zo snahy zmeniť alternatívnu verziu návrhu zákona na základný text, ktorý sa líši od dvojstrannej dohody. Senátor GOP za Ohio Rob Portman, popredný vyjednávač bilaterálneho panelu, však uviedol, že Schumer ho ubezpečil, že sa to nestane a umožní, aby bilaterálny návrh zákona fungoval ako základný plán.

„Povesti a manévre sú nepravdivé,“ povedal demokratický poradca pre CNN. „Schumer od začiatku súhlasil s tým, že alternatívou bude text odsúhlasený z bilaterálneho výboru. Stále je.“

Senát sa predháňa v implementácii dvojstrannej dohody pred jej odchodom v rýchlo sa blížiacom augustovom intervale, ktorý sa má začať budúci víkend, ale lídri v komore to môžu zmeniť.

Referendum nasleduje po vyjednávačoch Oznámil dohodu začiatkom tohto týždňa. Viac ako polovica účtu – 550 miliárd dolárov – je nové federálne financovanie. 73 miliárd dolárov na obnovu rozvodnej siete, 66 miliárd dolárov na osobné a nákladné vlaky, 65 miliárd dolárov na rozšírenie širokopásmového prístupu na internet, 55 miliárd dolárov na výstavbu vodnej infraštruktúry, 40 miliárd dolárov na opravu mostov, 39 miliárd dolárov na modernizáciu verejnej dopravy, ako napr. autobusy a 7,5 miliardy dolárov na investície do elektriny Vytvorte prvú federálnu sieť nabíjacích staníc pre vozidlá.

Pokus o uzavretie dvojstrannej zmluvy Je súčasťou dvojitej taktiky Súčasne postupujú vpred od demokratov Druhý a najväčší pokus Prechod kľúčových častí Bidenovej agendy procesom zmierenia rozpočtu umožní prijatie legislatívy iba demokratickými hlasmi.

Prvým krokom k schváleniu tohto veľkého zákona je prijatie uznesenia o rozpočte Senátu.

Schumer v piatok uviedol, že sú „na dobrej ceste“, aby do augustovej prestávky schválili bilaterálny návrh zákona o infraštruktúre a riešenie rozpočtu.

„Toto je absolútne ambiciózny termín. Ale ak senátori a zamestnanci tvrdo pracujú, znamená to, že sme na správnej ceste, aby sme to urobili,“ povedal.

Príbeh bol v piatok aktualizovaný o ďalšie vylepšenia.

READ  Biden má pozitívny test na Covid, „veľmi mierne príznaky“ | The Guardian Nigeria News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close