Svet

Senátori GOP tvrdia, že odmietnu výsledky volieb, ak nebude zriadená komisia

WASHINGTON, DC (CBS) – Niekoľko senátorov na čele so senátorom Tedom Cruzom tvrdí, že odmietnu výsledky volebnej školy, ak nebude menovaná komisia na vykonávanie 10-dňového auditu. Kongres je pripravený premýšľať Volebná akadémia hlasuje 6. januára.

„Do konca mimoriadneho desaťdňového auditu máme v úmysle hlasovať 6. januára o odmietnutí voličov zo sporných štátov ako„ nevydaných omylom “a„ legálne certifikovaných “(zákonná požiadavka),“ uviedla skupina v sobotu vo svojom vyhlásení.

Cruzov výbor funguje oddelene od republikánskeho senátora Josh Howley V snahe spochybniť výsledky volebnej školy, keď sa v stredu bude konať kongres. Aj keď volebná akadémia v decembri potvrdila svoje 306 hlasovanie, očakáva sa, že desiatky domácich republikánov spochybnia víťazstvo zvoleného prezidenta Joe Bidena.

Tieto posledné výzvy nezmenia výsledok volieb, p. Otvorenie Bidenu je naplánované na 20. januára. Zoznam republikánskych zákonodarcov, ktorí spochybňujú výsledky, obsahuje niektoré z najväčších vychádzajúcich hviezd strany a tieto snahy sú pokusom o podporu prezidenta Trumpa a jeho základne.

Viac sa dočítate tu.


READ  Rusko-Turecko súhlasí s budovaním spolupráce a sankcie USA označujú za „nezákonné“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close