Senators prekonali šesťzápasovú víťaznú sériu Conoxu víťazstvom v rozstreloch 4:3

Vancouver – Adam Goudet Rozstrel vyhral v piatom kole Ottawa Senators Trafiť Conax V utorok zdolali šesťzápasovú víťaznú sériu Vancouveru 4:3.

Knox (38-28-11) sa ujali vedenia 2-0 v prvej tretine, ale na druhom a treťom mieste narazili a svoj prvý zápas 3. apríla vzdali.

Alex Formenton Parker Kelly strelil pár gólov (29-41-7) za tím Sense a Nikita Zajcev Bolo tam pár pomocníkov.

Jedi Miller a Brock Poser Každý mal cieľ a pomoc pre Vancouver Travis Dermat Conax strelil svoj prvý gól v tíme.

Philip Gustavson z Ottawy zastavil 34 z 37 striel pre svoje prvé víťazstvo od 13. novembra.

Jaroslav Hulák z Vancouveru zastavil všetkých 14 striel, ktorým čelil v prvej tretine, no bol nahradený po tom, čo sa zdalo, že sa zranil na konci striedania. Thatcher Demco Začnite druhý. Demo zdolalo Canucks 6:2 hviezdy Dallasu V pondelok si odľahčil 15 úspor.

Táto prehra poškodzuje slabé nádeje Vancouveru na postup do play-off. Connach zaostáva štyri body za hviezdami, ktoré držia druhé miesto na divokej karte Západnej konferencie.

Drake Fatherson Skóroval aj za tím Sense v rozstrele a Miller porazil Gustavsona za tím Knox.

Vancouver dominoval v predĺžení bez toho, aby Ottawe dovolil čo i len jednu strelu.

Demco odmietol dať Formentonu hetrik.

Vancouver vyrovnal o 3-3 minúty neskôr, keď Poser poslal Dermatovi prihrávku spoza siete a obranca vyrazil strelu z vrchu Grécka.

Toto číslo bolo pre Dermata prvým bodom v drese Conx, keď prišiel vo svojom 13. zápase s tímom. The Torontské javorové listy V marcovej uzávierke výmeny odovzdal plán do Vancouveru pre tretie kolo výberu draftu.

Senators skončili tretí so skóre 3:49, potom Formanton inkasoval uvoľnenú stranu na palubovke, rýchlo išiel do brejku a strelou zápästím do horného rohu upravil na 3:2.

READ  Slovensko odsudzuje „neprijateľnú“ brutalitu belgickej polície voči občanom

Kelly pozastavil skóre na 2:17, strelou z hash skóre trafil brvno a skočil Demcovi na chrbát.

Vancouver porazil publikum 16:8 v druhej tretine, ale Ottawa skórovala.

Tim strelil strelu zvnútra modrej čiary do žrde a Nikita Zaitsev ju skóroval z vysokej štrbiny a pri prechode cez Formenton Demco znížil manko Sense na jediný gól 4:04.

Demo zobral svoj tím na ľad na druhú tretinu a ukoristil sieť Vancouveru.

Hulka vidno, ako mávne rukou bloger po zrážke pred Gréckom v záverečných minútach úvodného dejstva. Slovenský sieťový hráč dohral sezónu, ale Connach už nebol na lavičke náhradníkov.

Defenzívny zákrok Brad Hunt pomohol Vancouveru k vedeniu 2:0 v prvom polčase. Stojac pod bránkovou čiarou poslal prihrávku Poserovi, ktorý raz Gustavsona vystrelil na svoj 21. gól v ročníku.

Keď Vancouver otvoril skóre v skorej presilovej hre, mnohí fanúšikovia sa ešte neusadili na svoje miesta Dylan Campbell Odoslané do krabice na cestovanie.

Kanex rýchlo využil a Miller v čase 1:55 poslal Gustavsona za hranicu kruhu na vhadzovanie.

Gól – prvá rana Vancouveru v noci – bol pre Millera 30. v sezóne.

Knox začali dvojzápasový roadtrip, keď sa vo štvrtok stretli v Minnesote s Wildem. Prevezmú to senátori Modré bundy Piatok v Columbuse.

Poznámky: Miller sa pridal Choď Horváth Jediný Connex, ktorý tento rok strelil 30 gólov. Je to prvýkrát, čo viac ako jeden hráč z Vancouveru dosiahol tento míľnik od ročníka 2010-11. Defenzívny hráč Travis Homonic Proti Canucks hral prvýkrát, odkedy ho Vancouver v marcovej uzávierke výmeny poslal do Ottawy na výber do tretieho kola draftu. Obranca Vancouveru Quinn Hughes hrá svoj 200. zápas základnej časti NHL.

Táto správa od The Canadian Press bola prvýkrát zverejnená 19. apríla 2022.