Serena Williamsová „v zóne“ s výhrou rovnej sady v Melbourne | Tenisové novinky

MELBOURNE: Agresívna Serena Williamsová pri svojom 24. grandslamovom titule zintenzívnila prípravy na ďalší svah a v pondelok porazila domácu nádej Dariu Gavrilovú v klasike Yarra Valley Classic.
Tridsaťdeväťročný mladík, ktorý prišiel na budúci týždeň na Australian Open, zdolal fyzicky a kontrolu nad ziskom setu 6: 1, 6: 4 za 94 minút.
„Dostali ma okolo a cítil som sa ako v zóne a snažím sa robiť veci, pre ktoré som pracoval,“ uviedol v rozhovore pre súd.
Williams začal pomaly, skôr ako rýchlo prehral s Austrálčanmi, ktorí tak efektívne otvorili zápas proti slovenskej Viktórii Kuzmovej a chýbali im prvé tri body v podaní.
Gavrilova na 451. mieste nebol porovnávaný s jeho idolom, ale Williams využil svoju rýchlosť okolo dvorca na tvrdú prácu vo vysoko konkurenčnom druhom sete.
Američania však mali všetky odpovede a práve Williamsov ostrý výkon opäť zvýšil intenzitu jeho druhého zápasu po tom, čo na piatkovej exhibícii v Adelaide porazil svetovú trojku Naomi Osaka.
Williams, ktorý chce vyhrávať zápasy pod jeho opaskom, sa najbližšie predstaví v 16. kole s Bulharkou Svetanou Francovovou a následne sa pokúsi o ďalší pokus o rekordný 24. titul vo dvojhre.
Senzácia tínedžerov Koko Kauf predtým ukázala iba jednu scénu v podobe, ktorá vyvolala jeho oslnivý priebeh, keď minulý rok na Australian Open vyhral o tri sety s Jill Deachmanovou na Gibsland Trophy.
Šestnásťročný mladík porazil koktanie v zápase a v priebehu dvoch hodín a 45 minút vyhral 6-3, 6-7 (6/8), 7-6 (7/5).
„Celý tréning, ktorý som absolvoval v mimosezóne, bol schopný absolvovať tri ťažké sety a nikdy sa neunaviť,“ uviedol.
Bol jedným z melbournských príbehov minulý rok, keď v treťom kole porazil šampióna Osaku v dvoch setoch.
Svetová päťka Elena Svitolina zvíťazila nad setom 6: 1, 6: 4 nad bývalou najlepšou nemeckou desiatkou Andreou Petkovičovou.
Dvadsaťšesťročný Ukrajinec, ktorý sa nedostal do grandslamového finále, odohral svoj prvý zápas v Melbourne po prepustení zo 14 dní nútenej izolácie.
Minulý mesiac vo štvrťfinále v Abú Zabí pripadla Ruske Veronike Gutermetovej.
„Myslím si, že pár zápasov v Abú Zabí mi pomohlo prísť priamo na zápas a začal som byť silný,“ uviedol.
Svitolina hrá v 16. kole bývalú šampiónku French Open Jelenu Ostapenkovú.
Obidve podujatia WTA sa budú hrať súčasne v Melbourne Parku, keď sa hráči budú pripravovať na Australian Open od 8. februára.