Séria A: 11. kolo – výsledky

včera 20:25
|

V nedeľňajšom zápase 11. kola talianskeho futbalu Serie A zvíťazili hráči Interu Miláno 3: 1 na ihrisku Cagliari Calcio.

AKTUALIZOVANÉ 20:50 O VÝSLEDKU AC AC MILAN

Duel Cagliari Calcio – Inter Miláno ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>
Riccardo Sottil otvoril bránku zápasu tri minúty pred polčasovou prestávkou doma. V 77. minúte dostal domáci tím možnosť kopať priamy kop.

Šesť minút pred koncom riadneho hracieho času poslal loptu do siete Danilo D’Ambrosio a vo štvrtej minúte nadstaveného času pridal tretí gól Interu najlepší strelec Romel Lukak. Slovenský obranca odohral celý duel v obľúbenom drese Milan Škriniar.

Duel SSC Neapol – Sampdoria Janov ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>
Na štadióne Arm Armad Maradona zvíťazil Neapol 2: 1 nad Sampdoriou. Zisk troch bodov posunul SSC na druhé miesto tabuľky, kde nahradil Inter Miláno. Záložník Stanislav Lobotka Domáce publikum nebolo spokojné.

AS Rím nedal Bologni šancu a v prvom polčase strelil päť gólov. Po víťazstve 5: 1 poskočilo mužstvo z hlavného mesta na piate miesto.

Duel FC Janov – Juventus Turín ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>
Favorizovaný Juventus zvíťazil v Janove 3: 1. Hostia vyvíjali tlak na vyrovnanie zápasu, keď v 57. minúte Paulo Dybala prenikol stredom ihriska a ocitol sa sám s brankárom. Radosť Turínčanov však trvala iba štyri minúty, keď z uhla vyrovnal Stefano Sturaro.

Dvanásť minút pred koncom prišiel pokutový kop Westona McKennieho po faule. Cristiano Ronaldo poslal loptu do stredu brány a Juventus viedol 2: 1. Ten istý hráč ešte raz potrestal domácich a v 89. min pridal svoj druhý gól v zápase z pokutového kopu.

Líder tabuľky AC Mílano remizoval doma s FC Parma 2: 2. Hrdinom Milána bol Theo Hernandez, ktorý najskôr v 58. min skorigoval na 1 – 2 a v nastavenom čase zápasu vyrovnal. Domáci v tomto ligovom ročníku neprehrali a sú na čele tabuľky o tri body pred Interom Miláno.

Séria A – 11.kolo:

AC Miláno – FC Parma 2: 2 (0: 1)

Ciele: 58. a 90. + 1 Hernandez – 13. Hernani, 56. Kurtič

FC Janov – Juventus Turín 1: 3 (0: 0)

Ciele: 61. Sturaro – 57. Dybala, 78. a 89. Cristiano Ronaldo (obaja 11 m)

Cagliari Calcio – Inter Miláno 1: 3 (1: 0)

Ciele: 42. Sottil – 77. Barella, 84. D’Amrosio, 90. + 4 Lukaku

M. Škriniar odohral celé stretnutie pre hostí

Atalanta – Fiorentina 3: 0 (1: 0)

Ciele: 44. Gosens, 55. Malinovsky, 63. Toloi

Bologna – AS Rím 1: 5 (1: 5)

Ciele: 24. Cristante (vlastník) – 5. Poli (vlastník), 10. Džeko, 15. Pellegrini, 35. Veretout, 44. Mkhitaryan

SSC Neapol – Sampdoria 2: 1 (0: 1)

Ciele: 53. Lozano, 68. Petagna – 20 rokov, Jankto