Séria A: Inter Miláno – AC Miláno 1: 2

dnes 20:20
|

V sobotňajšom stretnutí 4. kola talianskej série A zvíťazili futbalisti milánskeho AC nad mestským rivalom Interom 2: 1 a s plným počtom 12 bodov si udržali prvé miesto v tabuľke.

AKTUALIZOVANÉ 20:20

Duel Inter Miláno – AC Miláno ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

„Rossoneri“ mali raketový vstup do derby, keď vďaka dvom presným zásahom švédskeho kanoniera Zlatana Ibrahimoviča viedli po štvrťhodine 2: 0. V 28. minúte znížil tím Inter na 0 – 1, keď Romelu Lukaku v strede poľa prenikol stredom obrany súpera a prekvapil brankára. Po zmene strán sa však vytúženému vyrovnávajúcemu gólu nepodarilo streliť gól a prvýkrát v tomto ligovom ročníku našiel premožiteľa. Slovenský zástupca Milan Škriniar v zápise o stretnutí nefiguroval, sledovač Interu je po pozitívnom teste na koronavírusy v karanténe.

V tíme slovenského obrancu Romana Lazia Denisa Vavra jeho tím podľahol Sampdorie Janov 0: 3.

SSC Neapol zvíťazil v prvom zápase sobotňajšieho programu nad Atalantou Bergamo 4: 1. O triumfe rozhodli domáci v prvej polhodine, v ktorej si vypracovali trojgólový náskok, a do polčasu pridali štvrtý presný zásah.

V 75. minúte dostal žltú kartu slovenský záložník Neapola, Stanislav Lobotka, ktorý po odpískaní loptu odkopol. Atalanta utrpela prvú prehru v novom ligovom ročníku po troch úspechoch za sebou.