Séria svetových víťazstiev juniorov vo Švédsku sa láme porážkou Ruska 4: 3 SZ

Edmonton – Rusko v stredu zmarilo predĺžené víťazstvo Švédska na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji víťazstvom v Edmontone po predĺžení 4: 3.

Marat Kuznutinov skóroval ako víťaz hry a do predĺženia mu ostávalo iba 5,6 s.

Jegor Afanasiev, Rodion Amirov a Krill Kirsanov prevzali kontrolu a ruský rekord postúpil na 2-1-0-1 (výhry, výhry v predĺžení, straty v predĺžení, straty).

Keď zostala jedna minúta na hodinách, keď očakávaný strelec New Jersey Devils Alexander Holts vystrelil vystrelenú raketu, Švédsko (2-0-1-0) si vynútilo predĺženie tri proti trom do brejku Noela Conlera a do ruského webu.

Pod kontrolou skórovali aj šance Holtza a Vancouveru Connexa Arvid Costmar.

Švédsko, ktoré v skupinovej fáze turnaja vyhralo 54 priamo, pokračovalo v stredu.

Švédi sa vo štvrtok stretnú v záverečnom zápase predkola s USA. Rusko si v sobotu zahrá štvrťfinále.

Nemecko 5, Švajčiarsko 4

Nemecko v úvodnom kole zvíťazilo nad Švajčiarskom 5: 4, aby postúpilo na 1-1-0-2.

Výhra prebehla v sobotu pre Nemcov vo štvrťfinále.

Otvárač skóre 4:38 otvoril otvorený Buffalo Sabres John-Jason Peterka, ktorý do konca prvej tretiny pridal druhý gól a svoj hetrik zavŕšil tretím zásahom čistej siete.

Tim Stutt, ktorý sa v tohtoročnom drafte NHL umiestnil celkovo na treťom mieste Ottawy Senators, mal za Nemcov dva góly a tri asistencie.

O necelé tri minúty neskôr sa Nemecko dostalo do vedenia 5: 2, ale Švajčiarsko (0-0-0-4) odmietlo ísť do ticha, v posledných minútach skórovali Nova Meyer a Simon Knock.

Za švajčiarsky tím skórovali Nova Delmond a Ronnie Taylor.

Nemecký Florian Buckle v 31. zastavil 35 striel, zatiaľ čo Thibo Fotton urobil 20 zákrokov pre Švajčiarsko.

Fínsko 6, Slovensko 0

Fínsko v stredu postúpilo na 3: 0 víťazstvom 6: 0 nad Slovenskom na Rogers Place.

READ  Ukážka: Čierna Hora vs Slovensko - predpoveď, tímové novinky, zostavy

Víťazstvo nastavuje Kanadu (3: 0) na prvé miesto v skupine A na Nový rok.

Samuel Helinius strelil dva góly Fínsku, zatiaľ čo do dvojhry sa pridali Chanderi Hadaka, Caspar Simontival, Toby Neymela a Anton Lundel.

Načítava …

Načítava …Načítava …Načítava …Načítava …Načítava …

Fínsko zvíťazilo nad Slovenskom 50: 12.

Slovensko ukončilo úvodné kolo s jednou regulačnou výhrou, jednou ďalšou stratou za čas a dvoma regulačnými stratami. Mužstvo má postup do štvrťfinále.

Táto správa z kanadského vydania bola prvýkrát zverejnená 30. decembra 2020.