svet

Severná Kórea zverejnila fotografie Kim, keď sa objavil na verejnosti po 3 týždňoch

Severokórejské štátne médiá v sobotu zverejnili fotografie vodcu Kim Jong-una, ktorý sa na verejnosti objavil po prvýkrát za takmer tri týždne.

V jeho neprítomnosti došlo k špekuláciám, že je vážne chorý alebo dokonca mŕtvy, informovali tlačové agentúry AP a AFP.

Snímky v severokórejských novinách Rodong sinmun ukazujú Kim Jong-unovi v piatok na slávnostnom otvorení továrne na hnojivá neďaleko mesta Pchjongjang.

Kim, oblečená v čiernej farbe as úsmevom, slávnostne preťala stuhu. Tiež sa usmial, keď navštívil továreň.

Inaugurácie sa zúčastnili aj iní vyšší predstavitelia severokórejskej republiky (KĽDR) vrátane jeho mladšej sestry a blízkeho poradcu Kim Jo-chonga.

Keď sa vodca objavil medzi robotníkmi, skandoval: „Hurá!“ S nadšením a nahlas napísala severokórejská štátna tlačová agentúra KCNA.

Agentúra dodala, že Kim vedie národ v boji o vybudovanie sebestačnej ekonomiky, ale čelí „protivetru“ spôsobenému „nepriateľskými silami“. Bol to jasný odkaz na sankcie uvalené Spojenými štátmi za pokračujúce úsilie Severnej Kórey o vývoj jadrových zbraní.

Tlačová agentúra dodala, že Kim vrelo zablahoželal zamestnancom a povedal, že jeho neskoro otec a starý otec budú po dokončení závodu „veľmi spokojní“. Podľa správy Kim nespomenul Washington ani Soul priamo.

Piatok bol Kimovým prvým verejným vystúpením od 11. apríla, keď predsedal stretnutiu vedenia Kórejskej komunistickej labouristickej strany, aby prediskutoval koronavírus. Nasledujúci deň štátne médiá informovali, že šéf vzdušných síl podrobil inšpekcii bojovníkov.

Povesti o Kimovom zdraví sa začali šíriť, najmä potom, čo sa vodca 15. apríla nezúčastnil dôležitej udalosti – spomienková oslava k 108. narodeninám jeho starého otca, zakladateľa. zo Severnej Kórey, Kim Irsen.

Kimov vnuk je treťou generáciou v rodine, ktorá vládne Severnej Kórei, a incident nikdy nezmeškal od príchodu k moci. Kim (36) údajne prevzal moc od svojho otca Kim Jong-il, keď koncom roka 2011 zomrel.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close