Severné Írsko 1 – 2 Slovensko: Hostitelia, ktorí dostanú úder srdca Euro 2020 za predĺženie

Víťaz Michael Touris skóroval v druhej tretine predĺženia, našiel odvážne Severné Írsko a umiestnil Slovensko v skupine E na Euro 2020 po boku Poľska, Švédska a Španielska.

Juraj Kukka počas 70 minút hľadal po celom svete, akoby robil dobre odvedený gólový trik, čím zdôraznil rozdiel medzi týmito dvoma tímami. Potom však vlastný gól Milana Scriniera, tri minúty od konca normálneho času, uzavrel tlak na prvú tretinu Severného Írska a urobil im veľa dobrého.

Liga národov UEFA

Severné Írsko bolo vylúčené po tom, čo Nórsko prehralo s Rumunskom

18/11/2020 O 18:00

Severné Írsko začalo hru dobre, pretože chcelo presadiť svoju vzdušnú prevahu postupnými krížmi a putami. Slovensko ich však dobre obliekalo, postupne presadzovalo svoju technickú a premyslenú hru a dostalo sa do vedenia v 17. minúte, keď sa Jorge Chavez vrátil k Johnnymu Evansovi, ktorý nebol späť, a Kuka explodoval uvoľnenú loptu okolo Baileyho Peacocka-Farrella, aby skĺzol do brilantného, ​​hudobného zakončenia.

Druhý polčas nebol nezlučiteľný s prvým zápasom, Severné Írsko hralo viac ako na ihrisku, ale verí, že beh a väčšie úsilie si vytvoria šance. Ukázalo sa, že to tak nie je, a Slovensko na čele s vynikajúcim scenáristom sa postupne začalo zmocňovať, s ľahkosťou takmer vylúčenia väčšiny druhej polovice.

Ale v 77. minúte poslal Ian Broclow Gayle LaFertyovú a zrazu sa všetko zmenilo. Keď sa lopta posunula dopredu, uviazla, na domácej strane sa mohla vybudovať para a nastala rovnováha, ktorá sa nasledujúcich 70 minút javila ako nemožná, a po dobrej práci, ktorú vykonal pracovník posudzovateľa Nell McNair, odklonila dom.

Predĺženie nešlo úplne, ale po uložení trestu zaútočil Thuris a jeho tím postúpil do finále.

Hovoriaci bod

To je zábavná vec, britský futbal. V 80. a 90. rokoch boli jedni z najlepších hráčov v krajine a v Írsku – v Škótsku boli Hansen, Miller, McLeish, Strachan, Dollish, McStay a Koff; Vo Walese boli Hughes, Rush, Radcliffe a South; Severné Írsko malo Whiteside a Jennings, zatiaľ čo Írsko Houghton, Keane a McGrath. Takže ich problémy potom sú niečo pod kolapsom komunizmu, ktorý vytvoril celú loď nových národov, pravdou je, že jednoducho neprodukovali kvalitných vojakov, ktorých potrebovali.

Napriek tomu existujú spôsoby, ako o veciach hovoriť. Keď Írsko pred pár týždňami hralo na Slovensku, hoci jeho tím nebol nabitý elitnými štandardmi, jeho zručnosť a mobilita im umožnili vytvárať dobré podmienky a príležitosti, inak by mohli vyhrať. Na druhej strane, Severné Írsko sa snažilo loviť veľkých mužov, a to z gólových kopov, centrov, rohov alebo voľných kopov, keď to bolo dobré ako projekt, ale také dobré ako jediný projekt.

Ak chce tím posunúť ďalej, musí Ian Broclow zmeniť štýl tímu – musí dať svojim hráčom oprávnenie vyjadrovať sa a podporovať ich v riskovaní. Základný štýl, ktorý použil dnes večer, stále môže fungovať, ale ak sú súperi na to pripravení, ak vedia, že to príde, môžu sa na to pripraviť a potom sa pripraviť, byť v bezpečí s vedomím, že to pre nich nie je žiadnym prekvapením.

Muž zápasu

Milan Screenier (Slovensko): Zatiaľ najlepší hráč na ihrisku. Prenasledoval všetko vo vzduchu a všetko na zemi, šikovne prihrával, dobre organizoval a keď sa naskytla príležitosť, vyviezol loptu z obrany. Aj keď získa skóre na nesprávnom konci …

Hodnotenie hráčov

Severné Írsko: Peacock-Farrell 5, Dallas 6, Evans 5, Godcard 6, Louis 6, McKinn 5, McNair 6, Davis 5, Savile 5, Washington 5, Mackenzie 5. Subs: White 6, Thompson 6, Loferry 7, Boys 6, Flynn. 6, Ferguson6.

READ  US Open 2023: Lily Miyazaki sa dostala do hlavného ťahu, ale Liam Brady odišiel

Slovensko: Rodak 7, Beckerik 7, Satka 6, Screenier 8, Hoboken 6, Lobotka 5, Rusnak 5, Kukka 7, Hamsik 5, Mac 5, Tuda 6. Subs: Thuris 7, Hrotoksky 6, Miras 6, Krigas 6, Kyombar 6.

Juraj Kukka zo Slovenska oslavuje prvý gól svojho tímu počas finále play-off UEFA Euro 2020 medzi Severným Írskom a Slovenskom 12. novembra 2020 vo Windsor Parku v severoírskom Belfaste.

Image Credit: Getty Images

Dôležité momenty

17 ‚- gól! Severné Írsko 0-1 Slovensko (Cuca). Lopta prišla z ľavej strany a Chavez sa vracia späť k Evansovi, ibaže k Evansovi, ktorý si zblízka pripísal krátky. To umožňuje Kukovi zakričať uvoľnenú loptu a aj keď Evans prenasleduje, jeho jediná cesta je nesprávna a neodvažuje sa. Kukka sa teda obzrie, zmrazí brankára a vchádza do neďalekej tyče. Má veľmi tichý povrch a NI má veľké problémy.

53 ‚- príležitosť! Smrť okradla Sopotku a rozbila loptu pre McKinnona, aby našiel Washington! Toto je šanca! Aj on má dobré spojenie, ale svoje rozhodnutie vrhne priamo na Rodaka.

87 ‚- cieľ! Severné Írsko 1: 1 Slovensko (vlastný gól Screeniera). Už to prišlo! McNair funguje dobre vpravo, hrá dvojicu Davisa, poklepaním na krabicu predtým, ako sa vydá na najbližšiu žrď … kde vyvíjajú tlak chlapci … a scenárista, ktorý je zatiaľ najlepším hráčom na ihrisku, vytiahne jednu nohu a odkloní sa do vzdialeného rohu a vytvorí zblízka!

90 ‚- dobré pre mňa! Laferdy to výrazne zmenil a v polovičnej zákrute inkasoval prihrávku od bieleho a potom sa otočil, aby vystrelil prízemnú strelu, ktorá je pre Rodaka príliš dobrá, a prelomila tak spodnú časť žrde! Môže si to NI ponechať na viac času?

110 ‚- cieľ! Severné Írsko 1 – 2 Slovensko (Turis). Beckeric sa čistí a lopta končí tým, že Cuca hľadá Thurisa; Lopta odkopáva Evansa a Durik ju berie dobre, posúva loptu okolo neho a nízko a tvrdo … a vyráža Peacocka Farrella do svojej najbližšej žrde! Ak sa to stane, nie vždy je to chyba správcu, ale je to jedna … možno chyba správcu.

READ  Priamy prenos a predpovede turnaja WTA Rabat Open 2022 Kugova V Horizon

120 ‚- veľká slečna! – Jeho kop je ale priamo do hlavy obrancu, ale potom sa Thompson spamätá a zakrúti najlepšiu loptu, je v Ivanovej hlave! Aká šanca! Zastaví však voľnú hlavu brankárovi! Mal najlepšiu štvrťhodinu.

Hlavná podmienka

• Po majstrovstvách sveta v roku 1986 sa Severné Írsko kvalifikovalo na veľký turnaj.