Severné Írsko 1 – 2 Slovensko: Víťaz predĺženia Michael Turis končí s nádejami hostí na Euro 2020 | Futbalové správy

Sny Severného Írska o Euro 2020 padli na poslednú prekážku, pretože Michael Turis poslal víťaza predĺženia Slovensko 2: 1 na finále budúceho leta vo Windsor Parku.

Slovensko sa ujalo vedenia úvodným gólom, ktorý mu podal Jorge Chavez, ktorý musel z hranice šestnástky vystreliť domov svojou nepríjemnou zadnou hlavičkou Jurajom Kukkom (17).

Keď krížnik Bediho McNaira zostavil obranca Interu Miláno Milan Screenier popri svojom vlastnom brankárovi, vysoko vylepšený výkon hostí v druhom polčase bol odmenený tromi minútami plného hracieho času, čo ponorilo do predĺženia.

Ale ešte 10 minút polhodiny navyše na nájdenie ešte horšieho obranného turisu umožnilo Bailey Peacock-Farrellovej, aby ho jeho strela zasiahla blízko miesta, kde bol, a nádeje sa rozplynuli vo finále play-off, pretože Severné Írsko sa nemohlo vrátiť späť ich kvalifikácia.

Hodnotenie hráčov

Severné Írsko: Peacock-Farrell (5), Dallas (6), Godcard (7), Evans (6), Lewis (6), Davis (6), Savile (5), McNair (7), McKinney (6), McKennis (5) )), Washington (5).

Subs: Thompson (6), biely (6), LaFerty (7), chlapci (6), Flanagan (5), Ferguson (5).

Vonku tím: Rodak (5), Begarik (7), Satka (7), Screenier (6), Hoboken (6), Lobotka (5), Rusnak (7), Kukka (7), Hamšík (6), Mac (6), Duda (5).

Subs: Turis (7), Hirozovskij (6), Miras (6), Krigus (5), Žalúdok (N / A).

Muž zápasu: Juraj Kukka

Ako šlo Severné Írsko tak blízko, tak ďaleko

Severné Írsko nezačalo hru pod vedením Iana Barclaysa – svoj prvý gól v zápase pod ním ešte nestrelilo – pred viac ako 1 000 domácimi fanúšikmi však nastúpilo v dobrom tempe.

Slovensko však nebolo schopné premeniť svoj región na príležitosť a posilnilo sebavedomie a začalo čoraz viac spôsobovať vedľajšie problémy. Ale ich gólová kvalita by bola nízka, s chybným spätným úderom od Chavilla vyrazil loptu Kukka, ktorý postúpil nad Peacock-Farrella.

Obrázok:
Na finále play-off bolo do Windsor Parku prijatých celkovo 1 060 fanúšikov

Josh McGennis mal o pár minút neskôr otestovať Rodaka voľnou hlavičkou z rohu Nell McNair, ale zle odhadol jeho pokus. Minúty pred prestávkou opäť pohrozili, rýchlimi po sebe nasledujúcimi pokusmi minuli cieľ Stuart Dallas a Niall McKinn.

READ  Charades predáva komediálny horor 'There's Something in the Barn' od tvorcov 'Dead Snow' na veľké trhy vrátane Spojeného kráľovstva; Uvádza upútavku (exkluzívne)

Jedinou podobnosťou medzi vystúpeniami Severného Írska v prvom a druhom polčase boli čísla na ich chrbtoch – a videli inú príležitosť obťažovať a utláčať svoje publikum po opätovnom spustení.

Tímové správy

• Jedinou zmenou je Ian Broclow Severného Írska Vďaka víťazstvu nad Bosnou a Hercegovinou bol Conor Washington nahradený zraneným Coreym Evansom.
  • Nový Slovensko Stephen Tarkovič urobil na svojej strane šesť zmien vrátane návratu k obrancovi Interu Miláno Milanovi Screenierovi.

Osem minút v druhej tretine Stanislav Lobotka podľahol novej hrozbe hostí a od McKinnovho zákroku sa Connor vrátil späť do šestnástky a bol priamo vystrelený do Washington Road.

Skutočné šance po tejto miss však boli na prémii, keď konečne prišla bilancia hostiteľov, tri minúty od času. McNair našiel miesto na pravej strane a po dorážke stiahol loptu do dlhého radu hráčov v šestnástke. Screenier bol však jediným prvým mužom, ktorý nasmeroval svojho brankára okolo lopty a vychytal ju.

V predĺžení si Severné Írsko užilo hru medzi zubami a vplyvný náhradník Kyle Laferty sa pozrel zblízka na volejbalové bránky McNair, ale priblížil sa k zakončeniu svojho fantastického portrétu gólom priamo do Rodaka.

Slovensko
Obrázok:
Juraj Kukka dal vo Windsor Parku prednosť Slovensku v polčase

Na druhej strane, Tom Flanagan, ktorý vkročil do stredu poľa, odhalil spätný odkaz hostí, keď skúseného Craiga Godcarda vytlačilo zranenie. Loptu Cuca smerom k Torresovi odvrátil Evansov neznámy obranca a útočník Slovenska, ktorý si udržal náladu na prekonanie slabých ponorov Peacock-Farrella na jeho najbližšom poste.

Keď slávny center Jordana Thompsona nebol označený o šesť metrov, Evans napravil jeden z posledných kopov hry. Tak, ako mal Rodak ľahko zlý titul, ani Slovensko nevidelo nádej na ďalší neskorý boj o kvalifikáciu až do druhého finále európskych majstrovstiev.

3:49

Podľa Stuarta Dallasu hráči Severného Írska vydali zo seba všetko, ale na prehru play off Euro 2020 to Slovensku nestačilo.

Čo povedal manažér …

Manažér pre Severné Írsko Ian Broclow Povedané Sky Sports: „Nedá sa povedať nič veľké, dali sme zo seba všetko, nemohli sme už žiadať ďalšie úsilie. Herný plán je vyvíjať na nich čo najväčší tlak, čo najviac dať loptu do šestnástky.“ , Myslím, že sme to dokázali.

4:38

Ian Broclow trvá na tom, že po prehre Severného Írska so Slovenskom 2: 1 neexistujú slová, ktoré by ich potešili, a že stratia miesto na Euro 2020.

„Dúfam, že si ľudia vyberú nejaké veci, ale to najhoršie, čo som po zápase kedy cítil, je samozrejme. Veľmi dobrí hráči, s ktorými sa dá pracovať, čest sebe a ich rodinám a nikdy nevedia, kedy si majú ľahnúť a zomrieť.“

„Stalo sa to dnes večer. Je pre mňa ťažké prísť na nejaké slová útechy.“

Uplatniteľné skutočnosti

• Severné Írsko bolo prvýkrát v histórii porazené v predĺžení.
  • Slovensko prvýkrát zvíťazilo v roku 2020 po tom, čo vlani v novembri porazilo Azerbajdžan, dvakrát remizovalo a trikrát prehralo.
  • Severné Írsko prehralo tri domáce zápasy prvýkrát od septembra 2011 do februára 2012.
  • Severné Írsko má za posledných 11 zápasov v Holandsku vlani v novembri iba jedno čisté konto.
  • Otvárač Juraja Kukku bol tretím terčom slovenskej kvalifikačnej kampane na Euro 2020, ktorý bol spoločným najvyšším hráčom ktoréhokoľvek hráča s Marekom Homšíkom a Robertom Boseníkom. Je to jeho prvý gól v národnom tíme, pretože v októbri 2019 vsietil proti Walesu.

Čo bude ďalej?

Liga národov je dvojitý titul proti Rakúsku a Rumunsku v Severnom Írsku, oba žijú pred koncom reprezentačnej prestávky Sky Sports.

Ich návšteva Rakúska je živá Lyžiarsky šport Futbal Túto nedeľu od 19.30; Kick-off o 19:45. Potom ich sledujte ako hostí Rumunsko v ich finálovej tímovej hre Športový mix Sky Budúcu stredu od 19:30; Kick-off o 19:45.