Severné Írsko proti Slovensku Najlepšia výzva pre kvalifikáciu na euro

Len veľmi málo zápasov sa v noci na štvrtok vyrovná rozhodujúcej kvalifikácii Severného Írska o postup na Euro 2021 proti Slovensku a medzi týmito dvoma tímami nebude veľa, aby zabezpečili napätú a roubíkovú záležitosť vo Windsor Parku. Obe sa môžu pochváliť podobnými úspechmi v roku 2020 a obe strany boli potrestané v semifinále play-off z minulého mesiaca.

Republika Bosna a Írsko sa tešia z lepších šancí proti Severnému Írsku a Slovensku, takže majú šťastie na postup. Obaja však vyhrali v lotérii penaltových rozstrelov, teraz 90 minút od rezervácie miesta na európskom šampionáte, hoci je to v skutočnosti 120 minút.

Obaja sú tento rok rovnako chudobní a nedarí sa im vyhrať vzájomný zápas po piatich pokusoch. Obaja sedia na konci svojich tímov Ligy národov v určitom okamihu po štyroch národoch a je takmer isté, že budú zaradení do tretej úrovne nového turnaja UEFA.

V tejto súvislosti je ťažké pochopiť, ako jeden z nich môže vo štvrtok vyhrať zápas za 90 minút.

Bill Thompson: Môj verdikt o šanciach Severného Írska proti Slovensku

Ak by sa konalo nejaké semifinále play-off z minulého mesiaca, vo štvrtok večer nás veľa gólov neuvidí. Osem play-off bolo na palube spravidla napätých a napätých a hlavne v druhej a tretej triede naozaj chýbali góly. Bezbodová remíza Slovenska s Írskou republikou sa vyznačovala iba nedostatkom šancí na skórovanie, Slováci mierili za 120 minút iba dvoma strelami.

Severné Írsko si medzitým dokázalo nájsť zadnú časť siete remízou 1: 1 s Bosnou, nedokázalo si však vypracovať dostatok šancí ani pri ďalšej napínavej remíze. Obaja bojovali o góly v Lige národov, Severné Írsko strelilo iba dva góly v štyroch zápasoch a Slovensko mierne postúpilo so štyrmi zápasmi. Ak je niektorá hra napísaná ako 0-0, je to ono.

READ  Kde sledovať Európsku konferenčnú ligu UEFA: Partneri televízneho vysielania, priame prenosy | Liga Európskej konferencie UEFA

OndrejDudaSlovakiaSep20

Ďalšie tipy: Doma, aby ste to dosiahli v našom 9/1 rovnakej hre pre viacerých hráčov pre Anglicko a Írsko

Severné Írsko aj Slovensko sa ocitli vo finálovej pocte víťazstva v penaltovom rozstrele. Jeden z nich mohol budúci rok v lete vďačiť za svoje ďalšie víťazstvo v rozstrele na Euro. Minulý mesiac sa v semifinále uskutočnili tri trestné strieľania súčasne, pretože tímy sa obávali, že hry skutočne prehrajú o krk.

Inak tomu nebude ani vo štvrtok. Ak bude niečo, budú opatrnejšie a zdržanlivejšie. Severné Írsko ani Slovensko sa vo finálovej trojke nemôžu pochváliť skutočnou kvalitou a existuje reálna šanca, že ani jeden nebude schopný vyhrať za 120 minút. Ak príde víťaz, môže to vyplynúť z chyby v sete alebo obrany, ale ideme znova na diaľku.

* Všetky ceny sú aktualizované pomocou nášho komplexného widgetu, pričom rozdiely v kopírovaní sú presné v čase zverejnenia, môžu sa však zmeniť.