Severné Írsko vs Slovensko – Správa o futbalových zápasoch – 12. novembra 2020

Michael Turis zasiahol víťaza predĺženia, keď vo štvrtok vo Windsor Parku zvíťazilo Slovensko nad Severným Írskom 2: 1 a 1 060 domácich fanúšikov 2: 1 v play-off o postup na Euro 2020.

Slovensko sa dostalo do vedenia o 17 minút neskôr, keď hlavička Georga Chavillina v strede poľa dokázala, že sa perfektne hodí k lopte pre záložníka Juraja Kucu.

Obranca Milan Screenier, ktorý bol najlepším hráčom diváka, premenil loptu do svojej vlastnej siete tri minúty od konca normálneho času, pretože sa zdal byť víťazom, až kým Íri nevyžadovali dramatickú neskorú remízu.

Torres ale na svojom najbližšom poste spečatil domáceho brankára Bailey Peacock-Farrella s malou motiváciou spečatiť kvalifikáciu ME pre Slovensko a miestenku do E-skupiny v budúcich zápasoch proti Španielsku, Švédsku a Poľsku.

Slovensko odmenilo svojho otvárača v 17. minúte, keď sa Johnny Evans pokúsil znovu získať titul v smrti, ale to zostalo na stredného obrancu a držalo Kuka v cieli.

Domáci sa v úvode druhého polčasu zlepšili, keď vytvorili sľubné príležitosti, keď Connor Washington pálil priamo do bránky Slovenska, Marek Rodak, ktorý obe strany vyrovnal.

Zdalo sa však, že je Severné Írsko porazené, a napriek zúrivým 90 minútam v záverečných fázach boli úvodné zápasy prémiové.

Boli to však dve minúty od plného hracieho času, pretože nábeh po pravici Nell McNair skončil nízkym krížom v šestnástkovej šestnástke, a keď skríner vyštartoval, mohol si loptu len prihrať do vlastnej siete.

Gavin White zaútočil na tento post, pretože domáci zakončili dôrazne, ale v 110. min, keď sa lopta nešťastne Evansovi odrazila od chrbta nešťastného Evansa, aby potešila Torresa, sa strelou spoza šestnástky vyhol strele Peacock-Farrell.