Zábava

Severné Írsko ženy 0-5 Anglicko ženy: Georgia Stanwayová, Lauren Hempová skórovali dvakrát v kvalifikačnom kole MS | Futbalové správy

Dvojica Georgia Stanwayová a Lauren Hempová doviedla ženský tím Anglicka na hranu finále majstrovstiev sveta výhrou 5:0 nad Severným Írskom.

Tím Sereny Weekmanovej potrebuje iba jeden bod v ďalšom kvalifikačnom kole proti Rakúsku budúci rok v Austrálii a na Novom Zélande. Pre pokrok.

Pred cestou do preplneného Windsor Parku našli Lions svojich hostiteľov najtvrdohlavejšieho protivníka, ktorý strelil 10 gólov v každom zo svojich troch zámorských kvalifikačných kôl a pred polčasom sa im podarilo nájsť Jacqueline Burnsovú iba raz. Točil sa na nej.

Keď začali byť hostitelia unavení, po polčase sa im život uľahčil, Ella Doon strelila svoj desiaty gól v Anglicku za sedem minút v druhej tretine a pridala svoj druhý gól po obkľúčení Hemp Burnsa na tri.

obrázok:
Lauren Hemp zvýšil svoje medzinárodné konto na šesť pre Lions gólom v polčase.

Stanway potom skóroval prvý zápas deväťminútovej štvorhry jednoduchým zakončením po Doonovej dobrej práci na ľavej strane.

Prehra domácich, ktorí zdolali druhé Rakúsko Lotyšsko 8:0, ich už nedokázala kvalifikovať do finále pre slabú vzájomnú bilanciu.

Spojené kráľovstvo preukazuje medicínsky význam v druhom období

Manažérka Serena Weekmanová pred takmer 16 000 fanúšikmi v Belfaste povedala, že výkon Anglicka „dozrel“ v ťažkých podmienkach, v ktorých hrali v posledných rokoch.

Rovnako ako bola podpora Voice Home neoblomná, počas prvých 45 minút si hostitelia užívali viac ako 80 percent držby v Spojenom kráľovstve, ale ich stoický balík päť sa niekedy považoval za nechcený.

Trpezlivosť sa ukázala byť pre Lions rovnako dôležitá ako kvalita, obnovili svoju agresivitu a boli spravodlivo odmenení, keď sa snažili udržať Severné Írsko.

Hempov vzdušný kop, kvôli druhému šťastiu publika, fungoval ako perfektná figurína na dokončenie toho, ako sa duch dostal dovnútra Doona, a ich tretí, ale konope sa rozhorí, keď McFadden vystrihol basgitaru Leah Williamsonovej. A skórovať.

Počas niekoľkých hodín hostitelia vykazovali skutočné známky vyčerpania, čo umožnilo Doonovi vrátiť sa späť do boxu a von z neho, pričom Stoneway nechal v boxe bežať nezaškrtnutý. Príbeh je podobný piatemu príbehu po Hempovom návrate domov Knock Down stredopoliarom Man City pod McFaddenovou únavnou výzvou.

„Je to skvelá situácia a veľmi zrelý výkon pri veľkej príležitosti,“ povedal Wiegman pre BBC Sport.

„V prvom polčase sme chceli byť trochu viac doktormi, vytvorili sme si veľa šancí, no v druhom polčase sme sa posunuli, keď ste vyhrali 5:0, boli unavení a skóre je veľmi dobré.“

Shields v kontroverznej reakcii označuje futbalistky za „emotívnejšie ako muži“.

Manažér Severného Írska Kenny Sheals urobil kontroverzné porovnanie medzi mužským a ženským futbalom vo svojich komentároch k zápasu, pričom druhý menovaný označil za „emotívnejšiu hru“ pri diskusii o výkone svojho tímu – žiadny z gólov Anglicka sa v priebehu deviatich minút nepriblížil.

Ako povedala: „Keď tím inkasuje gól v ženskej hre, všimol som si, že vo veľmi krátkom časovom období padne druhý gól a ženy sú v celom spektre hry ženy. emotívnejšie ako muži.

„Takže nedávajú gól presne.“

Analýza: Extra agilita Anglicka stojí za veľkým víťazstvom

Bývalý útočník Evertonu a Liverpoolu Courtney Sweetman-Kirk pre Sky Sports povedal:

V prvom polčase to nebolo o nič lepšie, mohli byť energickejší, ale mohli požičať Severnému Írsku, vytvorili banky a sťažili to, takže Anglicko si na začiatku nevedelo nájsť miesta.

„V druhom polčase to bolo skvelé, gól bol medicínsky vpredu a pohyb bol veľmi dobrý. Bola to odvedená práca pre Anglicko, najlepšie povedané.

„Myslím si, že asistencie Laurena Hempa a spôsob, akým vytiahol Anglicko v druhom polčase, boli veľmi pôsobivé. Všetky tóny boli skvelé a Anglicko teraz hrá s dvoma desiatkami, najmä spôsob, akým strelil štvrtý gól.

READ  Autá 'No Time To Die' idú do aukcie

„Byť usilovný a odhodlaný sťažiť život svojej obrane a skvelému tímu je niečo, čo musíte urobiť, a otázkou pre Severné Írsko je, či to dokážu v zápase po dlhú dobu.“

Čo bude ďalej pre Anglicko a Severné Írsko?

Anglické ženy odohrajú v júni dva priateľské zápasy v rámci prípravy na euro od júla. Zverenci Sariny Weekmanovej nastúpia 16. júna proti Belgicku a 24. júna proti Holandsku, pred úvodným zápasom turnaja proti Rakúsku 6. júla.

Severné Írsko, ktoré má na Eure rovnaký tím ako Anglicko, nastúpi na zápas proti Nórsku 7. júla.