Zábava

Seychely: Nový slovenský veľvyslanec na Seychelách rokuje s prezidentom o zdravotnej, školskej a klimatickej kríze

Novouznaný slovenský veľvyslanec uviedol, že Slovensko a Seychely budú pracovať na posilnení bilaterálnej spolupráce v oblasti zdravotníctva, vzdelávania a klimatickej krízy.

Veľvyslankyňa Slovenskej republiky Katrina Liliktonová odovzdala v utorok v Štátnom dome svoje poverovacie listiny seychelskému prezidentovi Wavelovi Ramkalavanovi.

„Slovensko a Seychely sú bežnejšie, ako si ľudia myslia, ale nezdá sa, že by to tak bolo, pretože sme vnútrozemská krajina,“ povedala novinárom Lleiktonová.

Zdravotníctvo a zmierňovanie klimatickej krízy sú oblasti, v ktorých chcú obe krajiny spolupracovať a nájsť spoločné riešenia prostredníctvom inteligentných rozhodnutí.

Leliktonová povedala, že diskusia sa dotkla spolupráce v oblasti vzdelávania a dodala, že „na Slovensku študuje veľký počet študentov zo Seychel a poskytneme nejaké štipendiá.“

Európska únia (EÚ) udelila štipendiá seychelským študentom, ktorí sa lekárskej profesii venujú dlhé roky.

Seychely majú so Slovenskom bilaterálne vzťahy od roku 1993, keď boli súčasťou Československa, no nový veľvyslanec povedal, že vzťahy treba posilniť.

Slovenskú republiku zastupuje ich čestný veľvyslanec na Seychelách Guilm Albert a Leliktonová v kenskom Nairobi.

Leliktonová uviedla, že by rád úzko spolupracoval s veľvyslanectvom svojej krajiny „prezidentom Seychel, aby sme dosiahli naše ciele“.

READ  Slovensko nebude expedovať svoje protilietadlové systémy S-300, kým nebudú prevezené na Ukrajinu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close