športové

SFZ bude informovať UEFA o obnovení ligy Fortuna, o druhej lige rozhodne výkonný výbor asociácie.

dnes 15:11
|

Slovenská futbalová asociácia (SFZ) pošle správu Európskej futbalovej únii (UEFA) v pondelok na základe rozhodnutia o opätovnom otvorení ligy Fortuna 13. júna.

Ako povedal Peter Palenčík, generálny tajomník SFZ, TASR, nové informácie budú doručené z ústredia v švajčiarskom Nyone, tesne pred zasadnutím výkonného výboru UEFA. Odložil ju z 27. mája na 17. júna.

Prečítajte si tiež

Dukla Banská Bystrica reaguje na kontroverzné rozhodnutie ÚLK: Uvažujeme o zákonnom …

„Preferencie UEFA o usporiadanie národných a medzinárodných klubových súťaží sa nezmenili. Je len na nich, aby rozhodli o športových výsledkoch na ihrisku. Na stretnutí prezídia minulý týždeň naša klubová liga (ÚLK) sa rozhodol reštartovať ligu Fortuna, ktorú musíme informovať UEFA do 25. mája. Naše upozornenie pošleme UEFA s upozornením, že naše národné orgány budú mať posledné slovo. v súčasnosti nemáme žiadne správy od UEFA, očakávam, že ďalšia videokonferencia generálnych tajomníkov rôznych združení sa uskutoční tesne predtým, pravdepodobne po stretnutí výkonného výboru UEFA, “ zosúladili súčasnú situáciu Generálny tajomník SFZ.

Pandémia COVID-19 vypukla hneď po konci základne kolies 22 FL, takže nadstavba sa ani v polovici marca nezačala. Vzhľadom na priaznivú epidemiologickú situáciu v krajine bola súťaž „zelenej“ zo strany vlády SR a rady expertov a od 3. júna plánujú schváliť najlepšiu súťaž. Prezident ÚLK Ivan Kozák zdôraznil, že liga čaká na vyhlásenie hlavného hygienika Slovenskej republiky Jána Mikasa, ktorý dostal hygienickú príručku. Má 25 strán a ULK ho vytvoril pomocou ďalších európskych líg.

Predseda Zväzu ligových klubov Ivan Kozák

Prečítajte si tiež

Zväz klubov ligy vysvetľuje svoje rozhodnutia: nič iné sa nedalo urobiť

ÚLK sa rozhodol skrátiť nadstavbu na päť kôl, čo jej umožní dokončenie národného pohára, ale v praxi sa definitívne rozhodne, že nedokončí 2. ligu. Podľa Palenčíka je rozhodnutie o nedokončení 2. ligy úplne v kompetencii VV SFZ. Od ÚLK dostal odporúčanie, aby v súťažnom roku 2019/2020 žiadny tím nemal opustiť Fortuna League a aby sa postúpilo na najvyššiu súťaž, nemalo by sa hrať žiadne finále.

Druhá liga je pozastavená do 31. mája 2020 a ďalšie kroky budú rozhodnuté na stretnutí Riadiaceho výboru II. liga, ktorá predloží VV SFZ návrh na predčasné ukončenie a uzavretie aktuálneho súťažného roka 2019/2020.

Po ukončení FL a Slovenského pohára – Slovnaftu 2019/2020 v ústredí v Nyone sa SFZ musí do 20. júla predstaviť národným účastníkom európskych klubových súťaží: „Keďže dátum možného play-off pre Európsku ligu je 17. júl, nebude to problém.“


12 ročný indický chlapec napodobňuje Lionela Messiho:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close