Ponzi bude čeliť Rinderneckovi vo finále francúzskeho Istanbulu

Starberg, 23. januára 2021

Francúzski hráči nastúpia na 2 132 280 nedeľných majstrovstiev Istanbul Indoor Challenger Koná sa v mŕtvom športovom klube v tureckom Istanbule. Arthur Rinderneck Tvárou v tvár Benjamin Ponzi O prvý singlový titul v sezóne 2021 na turnaji ATP Challenger Tour.

Vo finálovej štvorke Ponzi podľahol Mohammed Safwat Egypt 7-6 (1), 6-4. Dvadsaťštyriročný rodák z Nimes strelil 11 es a po hodine a 53 minútach získal 73 percent svojich prvých servisných bodov.

V sobotu potom Rinderneck skončil na 7. mieste a minulý rok vyhral dvoch challengerov ATP na domácej pôde v kanadskom Rennes a Calgary. Jozef Kovalik Slovensko 7-5, 6-4. Kvalifikant z Paríža po hodine a 43 minútach postúpil štyri zo svojich deviatich šancí na zlomové body.

Ponzi a Rinderneck sa stretávajú prvýkrát. Posledný menovaný sa usiluje získať svoj tretí titul v kariére na okruhu ATP Challenger. Po 11 výhrach na svetovej tenisovej prehliadke IDF môže Ponzi zdvihnúť svoju prvú trofej Challenger.

Corenson / Bell získal titul vo štvorhre

Iné aktívne, Andre Corenson Švédsko a David Bell Získal titul vo štvorhre z Holandska. Semená č. 2 pochádzajúce zo sady Lloyd Glasspool Z Veľkej Británie a Harry Heliovara Fínsko 4-6, 6-3, 10-8. Stretnutie trvalo jednu hodinu a 21 minút.