šport

Shaun Maloney trénuje ‚Special‘ Barra s personálom Aberdeen Academy v Odyssey

Rozhovor o nezvyčajných tréningových zážitkoch viedol riaditeľa akadémie Aberdeenu Gavina Levyho a bývalého škótskeho reprezentanta Shauna Maloneyho k tomu, aby bezplatne ponúkali futbalové stretnutia na vzdialenom ostrove Barra.

Levy, Maloney a ďalší mládežnícky tréner Dons, Liam McCarry, odleteli minulý týždeň z Glasgowa do Barry na dovolenku s rozdielom – po tom, čo Maloneyho uchvátili Levyho príbehy o ostrove, ktorý navštívil v predchádzajúcej úlohe s Ross County.

Levy povedal: „Shaun (Maloney) a ja sme boli v lete na Slovensku kvôli našej profesionálnej licencii.

„Vracali sme sa domov zo zápasu a rozprávali sme sa o tom, aký bol tréning taký jednoduchý a o najzaujímavejších zážitkoch, ktoré sme vo futbale zažili.

“Začal som tak vášnivo rozprávať o čase, keď som mal ísť do Barry, že to Shawn nenechal len tak a neustále ma tlačil ďalšími a ďalšími otázkami.

„Snažil som sa opísať, aké má Castlebay ihrisko a ako veľmi si to ľudia cenia, keď sa tam dostanete.

„Po 20 alebo 30 minútach o tomto jednom mieste povedal: ‚Poď, musíme ísť.“

Presvedčenie ostrovanov, aby ponúkali bezplatné stretnutia sponzorované Arnoldom Clarkom, skutočné trio – a po výlete za malým lietadlom z pevniny na pláži – sa pustilo do práce.

Nakoniec ponúkli sedem bezplatných stretnutí na Barre pre deti a dospelých a Levy vysvetlil: „Barra je veľký ostrov podporujúci Keltov, takže Shaun bol z tejto strany neuveriteľne dobre prijatý.

„Ale ja a Liam McCarry tiež, pretože každý, kto je ochotný ísť von a dať niečo späť do miestnej komunity, v našom prípade zadarmo, je naozaj vďačný.“

Lety do Barry pristávajú na pláži.

Tréneri sprístupnili svoje stretnutia školákom ostrova tak, ako je to len možné, dodal Levy: „Najprv musíte pochopiť dynamiku ihriska a pokúsiť sa ju vizualizovať.

„Aj keď sme mali krásne počasie, máte veľmi blatisté ihrisko. Futbal je po celom ihrisku posiaty, pretože by malo platiť pravidlo, že pri odchode necháte loptu.“

READ  VIDEO Djokovič o opakovanie šokujúceho incidente z US Open: Tieto výbuchy mám, taký som bol vždy!

„Deti to používajú pred školou, cez prestávky, po škole, takže je nesprávne, aby sme robili lekciu a hovorili deťom, aby sa hýbali. Na ihrisku sú vždy deti.

„Po obsahovej stránke dodržiavame základné postupy, ktoré môžu ostatní dodržiavať, keď skutočne odchádzame.

„Som si istý, že tam boli deti, ktoré sa nikdy nezúčastňovali telocviku alebo futbalu, boli zapojené a mali skvelý čas, čo je dôležité.“

Maloney, ktorý odišiel z hrania v roku 2017, strávil v minulej sezóne nejaký čas ako šéf Hibernianu.

Jeho práca v Barre však ukazuje jeho lásku k hre a hovorí, že trénovanie je čisté: „V trénovaní, ktoré robil, sa nelíšil od nikoho z nás – 4-7 dievčatá na základnej škole, chlapci na strednej škole, tím mužov.

Shaun Maloney prevzal v minulej sezóne Hibs.

„Bol to tréner prvého tímu Belgicka, ktorý pracoval pod vedením Roberta Martineza, ale veľa hovorí o tom, že je tam vonku, chodí s nami a užíva si to s rovnakým nadšením, aké mal na tejto úrovni.“

Na papieri nemohlo byť načasovanie cesty pre miestny tím mužov Barra FC lepšie – vo štvrtok pred sobotňajším finále Billyho McNeil Cupu proti Lochtar Saints trénovali s elitnými trénermi.

Zápas sa neuskutočnil pre pozastavenie futbalu po smrti kráľovnej Alžbety, ale na Levyho tím zapôsobil: „To, ako hrali na tréningu, ja nie. V duchu som mal pochybnosti, že by to vyhral, ​​ale bohužiaľ to bolo odvolané, pretože všetko pokračovalo.

Levy zasiahol Barra svojou „výnimočnou“ vášňou pre futbal: „Išli sme na letisko v Glasgowe a prešli sme okolo autobusovej zastávky s 35 deťmi, pričom všetky pozerali do telefónov. Ihrisko Castlebay pred školou.

READ  Ejubovič porazil Cecchinata na NÖ Open v Toulone
Barra.

„To je rozdiel. Ihrisko je v Barre ikonické a všetky deti o ňom hovoria.

Už ste predplatiteľom? Prihlásiť sa

[Shaun Maloney joins Aberdeen academy staff on holiday coaching odyssey to ‚special‘ Barra]

[[text]]Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close