Sheffield United 1: 2 Chelsea: Tím Thomasa Toussainta získal piate miesto v Premier League na Bramal Lane | Futbalové správy

Chelsea zvíťazila vo svojom treťom zápase za sebou pod vedením Thomasa Toussainta, keď nad incidentom na Bramal Lane zvíťazila nad Sheffield United 2: 1 a postúpila tak na piate miesto v Premier League.

Mason Mount zariadil Chelsea medicínskym zakončením z rezov Tima Wernera tesne pred polčasom, ale do deviatich minút od obnovenia hry boli Blades v rovnováhe, čo dalo gól bizarnému vlastnému gólu Antonia Rudigera – prvý gól schválil Toussaint.

Sheffield United priznal penaltu v prvom polčase, ale Chelsea sa opäť ujala vedenia o štyri minúty neskôr, keď VAR skóroval. Faul brankára Aarona Ramstaleho na Wernera po rozhodcovskom zásahu Kevina Frienda Pitcairna umožnil Jorgeovi posunúť hru na druhé miesto.

Rudiger napravil svoju predchádzajúcu chybu kľúčovými obrannými zákrokmi, pri ktorých zvíťazila Chelsea, a odsúdil bojujúce čepele – ktoré majú korene v spodnej časti tabuľky, 12 bodov za obranu – za svoju 18. prehru v sezóne.

Hodnotenie hráčov

Sheffield United: Ramstale (5), Basham (6), Egan (6), Brian (5), Bok (6), Lundstrom (6), Norwood (6), Fleck (6), Lowe (5), Burke (6), McBurney (5).

Subs: Sharp (5), McColdrick (5), Brewster (N / A).

Chelsea: Mendy (6), Asbiliquetta (6), Rudiger (7), Christensen (6), James (6), Jorginho (7), Kovacic (6), Sylwell (5), Mount (7), Werner (8), Groot (5).

Subs: Alonso (5), Conté (5), Hudson-Otoi (5).

Muž zápasu: Timo Werner

Ako sa Rudigerovej káve nepodarilo vypátrať neporaziteľný štart vojvodkyne

Obrázok:
Timo Werner z Chelsea sa snaží ovládnuť loptu proti Sheffieldu United

Sheffield United sa dočkal perfektného štartu takmer o 30 sekúnd neskôr, keď útočník OII McBerney Oliver Burke smeroval k bráne, ale Blades sa namiesto smerovania k bráne rozhodol pre žrď a strelu do bočnej siete vyrazil.

READ  10 európskych miest, ktoré musíte navštíviť túto jeseň

Chelsea vybuchla v živote v šiestej minúte, keď Mateo Kovacic skóroval Wernera gólom, ale zatvorený Chris Basham zabránil loptičke prekročiť bránkovú čiaru, keď nad rútiacim sa Ramstaleom zvýšil strelu.

Tímové správy

• Keane Bryan, Max Lowe, Oliver Burke a Oli McBurney sa vrátili, keď Sheffield United urobil štyri zmeny vo výhre nad West Brom.
  • Andreas Christensen, Ben Silvell a Oliver Grout sa vrátili, pretože Chelsea od svojho víťazstva v Tottenhame urobila tri zmeny.

Sľubný štart Sheffieldu United bol potrestaný v 10. minúte, keď bol za šialenstvo pokutovaný Ben Sylvestre Basham, ale pri hodnotení VAR sa obranca Blades postavil do ofsajdu a Chelsea sa vzchopila.

Keď bol Sylville pod tlakom, Keane bravúrne zablokoval strelu gólového libra Mount Bryana, Chelsea zvýšila intenzitu s blížiacim sa polčasom a do ďalších dvoch minút zaznamenali zlepšenie.

Jorkinho oslavuje po skórovaní za Chelsea Vs Chef UTD
Obrázok:
Jorkinho oslavuje po skórovaní za Chelsea proti Sheffieldu UTD

Werner bravúrne vybehol do priestoru na ľavej strane a po zahraní dvoch z jednej pred rozrezaním lopty bol poslaný do spodného rohu kopca na okraji šestnástky.

Vedenie Chelsea v druhom polčase trvalo niekoľko minút, keď sa Modrí prvýkrát dohodli pod svojím novým manažérom. Edward Mendy vybehol z jeho čiary, aby zozbieral vedúci pas McBurneyho, ale zaútočil na neho Rudigar, ktorý s hrôzou sledoval, ako si zadnú sieť uviazal do spodného rohu vlastnej siete.

Antonio Rudiger strelil vlastný gól proti Chef Utd
Obrázok:

Náskok Chelsea bol krátky, ale rovnováha bola stále nízka, pretože Ramstale sa odchýlil od svojej línie a po rozbehnutom Brianovom uvoľnenom zadnom zákroku urobil zbesilý obed na Wernera.

Po skorom neúspechu rozhodca nariadil priateľovi, aby sa poradil s Pitcairn Monitor, kde rýchlo pokutoval Chelsea. Jorginho sa z 12 metrov nemýlil, keď vyhral v Tottenhame.

Jerkinho skóroval, aby vyzdvihol Chelsea proti Uefe
Obrázok:

Rudiger, ktorý sa dostal do palca na koniec postu Caesara Asbiliquettu, strelil takmer ďalší gól, ale obrancu Nemecka Johna Flecka a dve strely rýchlo odvrátil od žrde Ryan Brewster.

READ  Kapitola 1 Home Invasion Set Terorizmus - Geek Tyran

Alternatíva Billy Sharp v umierajúcich fázach ešte mala čas zaznamenať akrobatický volej, ktorý zatlačil Edwarda Mendyho do akcie, ale nezaprel úspech Chelsea ani impozantne nezačal svoj život pod koberec.

Čísla Apta – Chelsea opäť aktualizuje formát dňa

• Chelsea zvíťazila vo všetkých svojich posledných troch zápasoch Premier League a vyrovnala sa tak najdlhšou výhrou v sezóne (tri od októbra do novembra). Je to druhýkrát za sebou, čo vyhrali zápasy Premier League.
  • Pod vedením Thomasa Duchessa dala Chelsea vo svojich prvých štyroch zápasoch Premier League jediný gól – oveľa menej ako manažér zodpovedný za prvé štyri ligové zápasy od zápasu Guess Hitting vo februári / marci 2009.
  • Sheffield United vyhral iba dva zo svojich posledných 13 domácich zápasov v Premier League (T1L10) od chvíle, keď v júli 2020 porazil Chelsea na ihrisku Pramal Lane.
  • Sheffield United má vo svojich posledných 25 zápasoch Premier League iba jedno čisté konto, keď minulý mesiac prišiel domov do Newcastlu tento samostatný shutout.
  • Antonio Rodrigues z Chelsea je od začiatku minulej sezóny jedným z iba piatich hráčov, ktorý strelil niekoľko domácich gólov v Premier League (2), aj keď Nemec dosiahol na najnižší počet vystúpení v skupine (28).
  • Mason Mount, 22 a 28 dní starý, je druhým najmladším hráčom, ktorý strelil 10 gólov v Premier League za Chelsea, druhý za Arjenom Robbenom (21 rokov 342 D).
  • Deväť z 11 gólov záložníka Chelsea Jorkinho pochádzalo z trestných bodov (82%) – čo je najvyššia hodnota zo všetkých hráčov s 10 a viac gólmi v histórii zápasu.

Čo povedali manažéri

5:21

Chris Wilder pripúšťa, že je sklamaný z gólov, ktoré jeho tím proti Chelsea inkasoval, ale tvrdí, že Sheffield United bude naďalej zápasiť a dúfa, že v niektorých víťazstvách zvíťazí.

Manažér Sheffieldu United Chris Wilder: „Sú to najväčšie príležitosti, ktoré sme mali, a musíme ich využiť na túto úroveň. Nechcem zostať pozadu na ceste a môj tím je vždy proti nej v neskutočne náročnej divízii, ktorú hráme.“

„Ste na úrovni, ktorú dosiahli proti Chelsea, a každý si môže postaviť svoju vlastnú lavičku. Bojujeme a vyrážame a túto dôveru si udržíme odteraz až do konca sezóny.“

„Vlani sme mali 38 finále Pohára a hráči musia tento rok rýchlo napredovať, čo je ešte ťažšie. Nevidel som tím, ktorý by akceptoval to, čo o nich hovoria ľudia, do konca zostáva ešte 15 zápasov, ale dúfam, že áno .

„Hrali sme Man City, Chelsea, Man United v troch z posledných štyroch zápasov. Chvalabohu, že sú preč. Nemám neúctu k ostatným tímom, s ktorými pôjdeme hrať, a dúfam, že budú dosť blízko na to, aby sme nejaké získali výsledky v skupine. Neviem, či to bude stačiť.

4:27

Thomas Duchess je spokojný s výhrou Chelsea Tima Wernera nad Sheffieldom United 2: 1 a dúfa, že nemeckému útočníkovi čoskoro padnú góly.

Hlavný tréner Chelsea Thomas Tuchell: „Prichádzame do Sheffieldu vo februári a viete, čo vás čaká, a keď sa sem dostanete, bude to ako trofejový zápas, proti tímu nabitému energiou, musíte akceptovať, že všetky najpriamejšie a najfyzickejšie momenty nie sú ľahké.

„Vždy sme boli pozitívni, keď sme sa vyrovnali s ťažkými okamihmi. Spravidla si zaslúžime úspech, v ktorom som rád, že si získate sebadôveru a vždy je ľahké ísť ďalej.“

„Prvých 15 minút bolo ťažké prekonať, pretože sa začali s veľkou odvahou, ale v strede sme mali niekoľko chvíľ, keď sme mohli ovládnuť hru, kde sme pod tlakom našli riešenie.

„Sme radi, keď Timo hrá takto, je to veľký krok. Vyhral rozhodujúce pero proti Spurs. Dnes večer je to fantastický beh a pomoc pri prvom góle. Ak pôjde takto, góly prídu.“

Muž zápasu – Timo Werner

Čo bude ďalej?

Sheffield United v stredu večer o 19.30 h hostil v piatom kole FA Cupu Bristol City, predtým ako v pondelok o 18.00 h odišiel do West Hamu v Premier League.

Naživo MNF

Hostiteľ cestuje do Chelsea Barnsley v piatom kole FA Cupu o 20.00 h vo štvrtok večer pred Newcastlom Pondelok večer futbal 20:00 – Live on the Sky Sports Premier League.