Shiffrinová opäť víťazí v Levy

Na snímke Michaela Shiffrinová. Obrázky GEPA.

Lyžiarske preteky vyjadrujú svoje uznanie Levi a ženám, ktoré sa postarali o skvelú zábavu.

Príbeh je však o Michaele Shiffrinovej. Čo viac sa dá povedať, ak vyhrá oba slalomy proti najlepším ženským slalomárkam sveta?

Levi, Fínsko, 20. novembra – Alpské lyžovanie – Svetový pohár FIS, slalom, ženy. Snímka Michaela Shiffrinová (USA) A Reindeer. Foto: GEPA Images/ Thomas Bachun

Áno, môžeme sa zhodnúť na tom, že vytvoril nový rekord pre víťazstvá v pretekoch na Levy. 49. Môžeme spomenúť, že obsahuje historický záznam svojich úspechov v určitej oblasti. Môžeme si robiť očividné žarty o jej šiestich soboch, ktorí potrebujú farmu na hrádzi.

Dnes sa však zdá, že si svoje vystúpenie iba užíva.

Američanka predviedla perfektnú druhú jazdu, aby zdržala nabíjajúcu sa Wendy Holdenerovú a porazila Švajčiarku o 0,28 sekundy.

„Dnes som to nečakala,“ povedala Shiffrinová. „Myslím aj po prvej jazde.“ Myslím si, že teraz sú všetci pretekári dosť silní a naozaj je v tom aj kus šťastia.

„Túto druhú jazdu som tlačil, ako som len mohol,“ povedal. „Urobila som zmeny a bolo to ako dobré tempo a rýchlosť. Všade som bola silná a pevná,“ povedala Shiffrinová.

Švajčiarka Wendy Holdenerová využila skvelú záverečnú jazdu a skončila druhá. Ich súperka, olympijská víťazka v slalome a minulosezónna víťazka Svetového pohára SL Globe zo Slovenska Petra Valhová, skončila tretia, čo dorovnala jej sobotňajší výsledok, o 0,68 pomalšie ako Shiffrinová.

„Som veľmi spokojná, pretože dvojka je na treťom mieste,“ povedala Vlhová. „Samozrejme, bude to trochu lepšie. Vieme, že sa musíme zlepšiť, musíme byť rýchli, takže sa o to pokúsime v ďalších pretekoch.

Schiffrinová vedie celkové poradie s 200 bodmi, Holdenerová je o 75 bodov späť na druhom mieste, Vlhová má na treťom mieste 5 bodov.

Levi, Fínsko, 20. novembra – Alpské lyžovanie – Svetový pohár FIS, slalom, ženy. Na snímke radosť Wendy Holdenerovej (SUI), Mikaely Shiffrinovej (USA) a Petry Vlhovej (SVK). Foto: GEPA Images/ Thomas Bachun

Bol to vzrušujúci deň aj pre Stifel US Alpine Women’s Team.

READ  Uhorčík dostal vlastnú pieseň. Je to chyba jedného z „banditov“ - Z obrazovky a za ňou - Koktejl

Počnúc Katie Hensien sa nielenže kvalifikovala s 58-kou, ale po náraze na kameň v druhej jazde sa potrápila dole bez priľnavosti lyží a skončila 26. Nielenže Ava Sunshine získala body Svetového pohára vo svojich prvých dvoch pretekoch, ale aj po značnom probléme v druhej jazde mala problém udržať sa v kurze po tom, čo utrpela poškodenie hrany.

Hensien potvrdil, že k obom behom sa pristupovalo rovnako. A hovorí, že je spokojný s bodmi vo Svetovom pohári a do Killingtonu sa dostane

Sunshine hovorí: „Levi sa dobre bavil, bol veľmi vzrušujúci a zábavný.“

Aj keď Paula Moltson určite nemá sériu, na ktorú je pripravená, lyžuje dobre a je pripravená byť jednou z najlepších. Viete, že to robíte správne, keď vás Shiffrinová pochváli, že ste ju na tréningu tlačili.

Levi, Fínsko, 20. novembra – Alpské lyžovanie – Svetový pohár FIS, slalom, ženy. Na snímke Mikaela Shiffrinová (USA) a americký tím fandia. Foto: GEPA Images/ Thomas Bachun

Okrem toho Kanaďania pokračujú v konaní. St-Germain dobre korčuľoval a obsadil 9. miestoTh, a jeho tímový kolega ukončil sériu dvoma presvedčivými finišmi 14 a 16. Nullmeyer je 15. za Levym s 32 bodmi v slalome.

Severná Amerika výrazne prispeje k rekreácii v slalome v rokoch 2022-23. Američania a Kanaďania spolu kvalifikovali 20 % poľa do druhej jazdy.

Svetový pohár žien smeruje na budúci víkend do Spojených štátov amerických, kde sa v sobotu uskutoční obrovský slalom a v nedeľu ďalší slalom v Killingtone vo Vermonte.