Svet

Silný odkaz nešťastným slovenským nevestám: Svadba je o tom, byť s partnerom, nie na večierku

Erika prekonala rakovinu a vydala sa v čase, keď bojovala najviac. Posiela silné slová dnešným nevestám, ktoré sú z nových opatrení nešťastné. Určite stojí za zamyslenie.

Pandémia koronavírusu pokrýva mnoho oblastí nášho života. V týchto časoch je veľmi ťažké niečo naplánovať a nie veľkú oslavu. Kvôli zhoršujúcej sa situácii pandemická komisia navrhla sprísniť pravidlá, čo obzvlášť mrzelo najmä budúce nevesty.

Nové opatrenia ležia v žalúdkoch mnohých neviest, prečo?

Maximálne 100 hostí a obmedzenia

Prvé informácie hovorili o významnom znížení všetkých udalostí. Pandemická komisia odporučila úplný zákaz akýchkoľvek osláv okrem vozov a svadieb, ktoré by mohli pojať maximálne 30 hostí. To spôsobilo veľký škrt cez rozpočet mnohým párom, ktoré mali mať v najbližších týždňoch svadbu.

Toto opatrenie malo začať platiť 1. októbra, takže väčšina párov začala svoje termíny posúvať na pracovné dni, aby mohli svoju oslavu lásky robiť presne tak, ako dúfali. Na internete sa dokonca objavila petícia, ktorá sa dostala do správnych rúk. Premiér Igor Matovič nakoniec vyjednal miernejšie podmienky, ktoré si však vyžadujú ďalšie obmedzenia.

Od októbra sa svadby môže zúčastniť 100 ľudí bez ohľadu na to, či je región zelený alebo červený. Toto číslo nezahŕňa personál reštaurácie, musíte však zahrnúť DJ alebo kapelu a fotografa s kameramanom. Počas celej svadby musíte dodržiavať potrebné hygienické opatrenia.

Pred vstupom do podniku si teda každý hosť zriedi ruky a čo je najdôležitejšie, musíte mať neustále zakryté rúška, ktoré si môžete dať dole, len keď niečo zjete alebo vypijete. Pri tanci musíte mať stále závoj.

Dodržiavanie pravidiel sa bude kontrolovať

Hygienici sa rozhodli pre také prísne pravidlá, pretože často po rôznych rodinných oslavách majú nakazený veľký počet. Jedna infikovaná osoba bez príznakov stačí na infikovanie mnohých členov rodiny, čo je obzvlášť nebezpečné pre najstarších členov.

READ  EÚ vyzýva členské štáty, aby prijali utečencov v Afganistane

Preto keď príde na svadbu niekto zo zahraničia, mali by ste ho požiadať, aby išiel na test dobrovoľne. Aj keď sa nevráti z červenej zóny. Na dodržiavanie pravidiel budú dohliadať pracovníci regionálnych hygienických úradov, mestskí a štátni policajti. Majú právo prísť na kontrolu niekoľkokrát večer. Urobia tak najmä v regiónoch označených červenou farbou.

Vysoké pokuty pre podniky

Nové povinnosti vznikajú aj majiteľom reštaurácií a iných zariadení, kde sa organizujú svadby. Minimálne 48 hodín pred svadbou musia oznámiť Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva, že sa takáto hostina bude konať. Potom od nich dostanú zoznam opatrení, ktoré sa majú prijať. Ak nič z toho nemôžu urobiť, nemôžu usporiadať svadbu.

Nevesta a ženích so závojom

Fotogaléria

Nevesta a ženích so závojom

Zdroj: Profimedia

V deň hostiny musí personál zabezpečiť, aby mali všetkým svadobným hosťom vždy, s výnimkou konzumácie závesov a dodržiavania potrebných opatrení. Ak ich hostia ignorujú, úrad alebo polícia pokutuje zákrok priamo. Bude sa líšiť podľa regiónu, pretože v červených bude vyššia. Jeho maximálna výška bude až 10 000 eur.

Slovenské nevesty sa búria a namietajú

Napriek výraznému zmierneniu pravidiel v porovnaní s prvou navrhovanou verziou nie sú svadobní hostia stále spokojní. Na internete sa búria a obviňujú politikov, že im kazili špeciálny deň. Nepáči sa im, že by na ne mali takto dozerať štátni zamestnanci, ktorí im môžu dať pokutu.

Zdá sa im to veľmi obmedzujúce a že im to zničí svadobnú atmosféru. Niektoré páry poukazujú na to, že budú mať bankety s viac ako sto ľuďmi, takže sa stále dostávajú do problémov, pretože budú musieť odvolať ďalších hostí.

Stále sa môžete oženiť, iní také šťastie nemali

Práve na také plačlivé reakcie reagovala blogerka Erika Mokrý. Vydávala sa práve v čase, keď podstúpila sériu chemoterapií. Budúcim nevestám preto odkázala, že v tento deň je treba myslieť na dôležitejšie veci, takže by vás nemal rozmaznávať pár návštev úradníkov, ktorí odídu do piatich minút a nikto nad nimi už nebude premýšľať.

Erika Mokry

Fotogaléria

Erika Mokry

Zdroj: Instagram Erika Mokrý

„Keď moje vlasy vyzerali ako pár dní pred svadbou, revala som ako malé dieťa. Vina, ktorú som cítila, bezmocnosť, že mám iba 28 rokov, a rakovina prsníka bola šialená.“ A ešte viac som sa cítil nepríčetne, že si beriem toho muža, muža mojich snov a života, a povedal by som mu áno tak, ako som bol. A je s tým stotožnený, miluje ma a chce ma tak, ako tak, s dvoma kozami a jednou, s chlpmi alebo bez nich, “uviedla.

„Nechcem, aby niekto zažil tento pocit. Nie že by si ťa vzal najlepší muž na planéte. Ale skutočnosť, že ako človek bojuje sám so sebou a hovorí, že či už je to správne alebo nie, nezničíš mu to život. Vzali sme sa v kancelárii. Nebol čas na kostol a prípravy. Pretože vieš, keď máš rakovinu, si rád, že … Tu a teraz, s tým a s tými, ktorých miluješ, s tými ktorí vás milujú. Nepotrebovali sme okolo nás veľké obrady.

Potrebovali sme mu to iba povedať, oficializovať a žiť. Rovnako ako manželia A boli sme šťastní, že sa nám to podarilo. V kruhu najbližších. Pretože o tom je svadba. Byť pri svojej polovičke, svojom druhom ja a cítiť silu okamihu, ktorý je, “poznamenala.

„Ver tomu alebo nie, keď tam stojíš, držíš sa za ruky a pozeráš si do očí, je ti jedno, či tam je ďalších 50 alebo 150 ľudí. Ten okamih je iba o vás a o ňom. Ďakujem ti, milý Trapko, že si mi pred viac ako 3 rokmi nedovolil odísť a bolo mi umožnené stať sa tvojou manželkou. Aj keď to bolo iné, ako sme plánovali. Zmeníš sa, život sa zmení …, “povedala.

READ  Bernieho rukavice o úspechu inaugurácie USA

„Ďakujem, že si to urobil. A tam hore pozdravujem tých, ktorým sa mi nepodarilo prísť na svadbu. Nechcem. No, život to zariadil inak … Ale sľubujem, potrasiem ťa.“ celý jeden deň. Ale prosím, daj mi ešte čas.
PS A áno, mierim týmito slovami k mojej nepochopenej petícii za svadby so 150 hosťami a rozhorčenými nevestami, “priznala.

Erika Mokry

Fotogaléria

Erika Mokry

Zdroj: Instagram Erika Mokrý

„Viete, dámy, bez ohľadu na to, koľko ľudí máte na svadbe.“ Dôležité je niečo úplne, ale úplne iné. A napríklad, že stále môžete. Ostatné mu chýbalii. A verte či nie, nezaujímalo by ich, že tam môžu mať až 30 ľudí. A nie, myslím si, že nie, také nevesty som poznal. Áno, vedela … minulý čas od slovesa vedieť, “napísala Erika vo svojom príspevku na Instagrame.

Nezabúdajte teda na to najdôležitejšie, svoju lásku, partnera a nepokazte si tento deň svojimi rozmarmi. Pretože máte šťastie, že môžete svadbu zorganizovať.

Nedávno nám Erika porozprávala aj celý svoj príbeh. Boj s chorobou nevzdala, boli dvaja. Jej priateľ bol od začiatku presvedčený, že to dokážem spolu. A celú tú dobu pri nej stál, dnes dokonca čakajú dieťa:

Erika Mokry

Najmama.sk

Erika prekonala rakovinu prsníka: Neexistovala takmer žiadna šanca, že by som otehotnela prirodzene – a predsa …

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close