Zábava

Sima Martausová zverejnila videoklip k filmu Report. Bude sprevádzať celú kampaň k filmu

Správa je jedným z najočakávanejších filmov budúceho roka. Príbeh rozpráva o dvoch slovenských Židoch, ktorým sa podarilo utiecť z tábora smrti. V hlavných úlohách sa predstavia Noel Czuczor a Peter Ondrejička. Film je adaptáciou knihy Alfreda Wetzlera Čo Dante nevidel. Zverejnenie podrobnej 32-stranovej správy o fungovaní tábora smrti pomohlo zachrániť život státisícom ľudí.

Film režiséra Petra Bebjaka začiatkom novembra nominovaný Slovenská filmová a televízna akadémia v boji o Oscara v kategórii najlepší zahraničný hraný film. Správu pripravuje spoločnosť DNA Production, RTVS je tiež koproducentom.

Pieseň Red Fields, ktorá sprevádza kampaň k filmu The Message, má svoju exkluzívnu premiéru. Nahrávanie skladby so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, deň záznamu klipu a premiéra skladby sa viažu k symbolickým dátumom.

Pod text a hudbu piesne Red Fields sa podpísala samotná umelkyňa, ktorá je aktuálnym držiteľom ocenenia OTO v kategórii Spevák roka. Sima Martausová pripravila skladbu prakticky hneď po pozretí filmu. “Pieseň som napísal necelé dve hodiny po tom, čo som videl film Správa. Bol to a stále je neuveriteľne silný príbeh. V texte nájdete hlas odsúdeného. Hovorí s vojakom, ktorý sa ho chystá popraviť.” – je to jeho svedomie, “ pristúpila.

„Sima dokázala napísať pieseň, ktorá presne vystihuje atmosféru filmu – cítiť smútok, ale aj veľkú nádej, osamelosť, ale silu nevzdať sa.“ dodáva producent DNA Production Rasťo Šesták.

Zdroj: Výroba DNA

Zloženie: 100% bavlna.Čierne škvrny v našej histórii

S prípravou piesne a videoklipu sa spája niekoľko symbolických dátumov. Pieseň nahrávala Sima so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a dirigentom Adriánom Kokošom 27. januára, pri príležitosti 75. výročia oslobodenia najväčšieho nacistického tábora smrti Osvienčim.

Symbolický bol aj dátum nakrúcania, 9. september. “Natáčali sme v deň, keď sme si pripomínali jeden z najčernejších okamihov našej histórie – prijatie židovského kódexu. Uplynulo takmer osemdesiat rokov a stále nemôžeme povedať, že táto kapitola v histórii je definitívne ukončená. Preto sa príbeh Alfreda Wetzler a Rudolf Vrba sú pre nás tak dôležití. Aby sme si uvedomili, ako ľahko zlo vstúpi do našich životov, aké hrôzy môže spôsobiť a aké ťažké je vykoreniť ho zo spoločnosti. “ uviedol producent DNA Production Rasťo Šesták.

READ  Dvojčatá slávneho Chucka Norrisa? Ich otcom sa stal po 60. rokoch, jeho hrdinom je - Hviezdne prípady - Koktejl

Premiéra videoklipu sa viaže aj na symbolický dátum, výročie takzvanej Krištáľovej noci. Pieseň bola prvýkrát uvedená výhradne v leteckej spoločnosti Rádia Slovensko v predvečer tohto smutného výročia, v nedeľu 8. novembra.

Premiéra filmu v kinách je naplánovaná na 28. januára budúceho roku, symbolicky deň po výročí oslobodenia Osvienčimu.

Červené polia

  • Hudba, text: Sima Martausová
  • Dirigent: Adrian Kokoš Symphony Orchestra Ltd.
  • Réžia, scenár: Matúš Ryšan
  • Scenár, dramaturgia: Juliána Horváthová
  • Kamera: Martin Jurči
  • Produkcia: Richard Šimeček
  • Producent: Rasťo Šesták, producent DNA Production

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close