Svet

Singapur sa kvalifikuje na majstrovstvá sveta vo florbale

Singapur vs Južná Kórea v kvalifikácii majstrovstiev sveta vo florbale mužov v OCBC Aréne. (Foto: Tennis Lim / Singapurská florbalová séria)

SINGAPUR – Na zabezpečenie štvrtého kvalifikačného zápasu o postup na Majstrovstvá sveta vo florbale mužov (WFC) za sebou je potrebné víťazstvo, keďže reprezentanti Singapuru sa v piatok (3. mája) dostali do OCBC Areny.

WFC porazila Južnú Kóreu 6:3 v kvalifikačnom kole Ázia-Oceánia a zabezpečila si vstupenku na MS vo Švajčiarsku od 5. do 13. novembra a skončila na druhom mieste v skupine H. Na prestížny šampionát sa kvalifikujú krajiny, ktoré sa v každej skupine umiestnia na prvých dvoch miestach.

V G-skupine skončili víťazne Filipíny, ktoré sa v sobotu vo finále ázijsko-oceánskeho florbalového šampionátu (AOFC) stretnú s Thajskom. Druhá Austrália zaznamenala postup do MS, keď v piatok zdolala Nový Zéland 9:0.

Čo sa týka pozemných hráčov Singapuru, tí museli odpovedať po tvrdej štvrtkovej prehre 1:9 s Thajskom. Proti Kórejčanom bol zápas v prvom kole vyrovnaný 2:2, predtým Singapur vyhral zápas 5:2 s tromi nezodpovedanými gólmi.

Uprostred radosti Singapuru z kvalifikácie na MS sa ich pozornosť sústredila na sobotňajší zápas AOFC o tretie miesto proti Austrálii a Muž zápasu Nicholas Chua pochválil svoj tím za silný návrat po prehre s Thajskom.

„Dokázali sme prehodnotiť naše myslenie, sústrediť sa na dnešný zápas a hrať spolu ako tím a nakoniec sa odtiaľ kvalifikovať na MS,“ povedal.

„Hrali sme dobre, mali sme kontrolu, pokoj a stabilitu. Ale oslava príde až zajtra, zajtra sa musíme sústrediť na ďalší zápas, stále je to pre nás dôležitý zápas – stále chceme skončiť. Nie je to tretí a štvrté v Ázii.

Singapur začal kvalifikačné kolá dvoma výhrami – v utorok zdolal Malajziu 8:2 a o deň neskôr Nový Zéland 4:0 – pred thajskou porážkou.

READ  Brittany Higgins požaduje miliónové odškodné po neúspešnom procese o znásilnení

Okrem Švajčiarska a obhajcov titulu Švédska sa na MS kvalifikovali ďalšie tímy Kanada, Nemecko, Česká republika, Slovensko, Poľsko, Nórsko, Estónsko, Lotyšsko, Fínsko a Dánsko.

Zistite to na cestách: Pripojte sa k telegramovému kanálu Yahoo Singapore http://t.me/YahooSingapur

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close