Svet

Singapurčanka dostala pokutu 32 000 RM za to, že si ako veľvyslankyňa sociálneho dištancovania v roku 2021 zložila masku bez masky.

Singapur (The Straits Times/ANN): V roku 2021 si žena, ktorá odmietla nosiť tvárovú masku počas pandémie Covid-19, zložila, keď bola konfrontovaná so sociálnym distancujúcim agentom (SDA).

Singapurčan Clariel Griffin (49) dostal 24. júna pokutu 9 200 S$ (32 000 RM) po tom, čo sa priznal k jednému obvineniu z nenosenia masky a ďalšiemu obvineniu z použitia trestnej sily proti verejnému činiteľovi.

Jej manžel, Brit Clive Ainsley Griffin, dostal v septembri 2023 pokutu 1 200 S$ (4 150 RM) po priznaní viny podľa zákona o Covid-19 (dočasné opatrenia).

Odmietol nosiť masku, keď ho o to požiadal SDA, a spochybnil nevyhnutnosť nosenia masky v Singapure a označil to za „utláčateľské“.

Asistentka štátneho zástupcu Natalie Chu 24. júna uviedla, že pár a ich traja priatelia večer 11. septembra 2021 večerali a popíjali v bare Dallas v Marina Bay Sands.

O 22:15 tím SDA hliadkoval v predajniach potravín a nápojov v Marina Bay Sands, aby zabezpečil, že predaj a konzumácia alkoholu sa zastaví do 22:30.

Podľa súdnych dokumentov majiteľ baru opakovane pripomínal skupine zákazníkov, aby dopila nápoje do 22:30. O 22:28 majiteľ povedal SDA, že personál baru sa snaží odstrániť alkohol z Griffinovho stola.

Po pití pár opustil bar.

Keď neskôr v noci pokračovali v obchôdzkach, SDA opäť videli pár na promenáde Marina Bay Sands a všimli si, že nemajú masky.

SDA odporučili páru, aby nosili masky, ale odmietli to urobiť. SDA vytiahol jeho mobilný telefón, aby zaznamenal incident.

DPP Chu povedal, že Griffin urobil škaredé komentáre namierené proti SDA a povedal, že ich nerešpektuje. Dodala, že „takto by svoj život nežila“ a použila vulgárne výrazy.

Griffin vyzval SDA, aby „chytila ​​(ju) a požiadala ju, aby nahrala odmaskovaný čin.

READ  Krásna pieseň ukazuje statočnosť Ukrajiny, členskej organizácie NATO, ktorá chváli víťazstvo v Eurovízii

„Keď (SDA) nereagovala, obvinený opakovane povedal, že bol 'zatvorený'.“

Žaloba tvrdí, že Griffin pokračoval v chôdzi k SDA a že sa musela posunúť dozadu, aby zabránila Griffinovi vstúpiť do nej.

DPP Chu povedal, že Griffinove činy zanechali v SDA pocit ohromenia, šoku a poníženia. Incident bol nahlásený nadriadenému SDA, ktorý na druhý deň informoval políciu.

Požadujúc pokutu 1 200 dolárov a väzenie na jeden alebo dva týždne, DPP Chu povedal, že Griffinov akt stiahnutia masky SDA bol poháňaný vyhrážkami a neustálymi slovami.

DPP dodal, že Griffinove činy ukázali jasné pohŕdanie SDA a ich autoritou, pričom poznamenal, že nebol vyprovokovaný, a predsa zámerne porušil SDA.

Na zmiernenie následkov jeho právnici – Josephus Tan, Corey Wong a Silas Siew z Invictus Law – uviedli, že ich klient trpí zmiešanou úzkostnou a depresívnou poruchou, ktorá zhoršila jeho zvládanie hnevu a prispela k jeho zločinu.

Obhajoba, ktorá tvrdila, že Griffin nemal nič iné ako pokuty, uviedla, že kópia jeho forenznej psychiatrickej správy uviedla, že stres z toho, že prežil rakovinu, a jeho finančná situácia prispeli k symptómom zmiešanej úzkostnej a depresívnej poruchy.

Pri vynesení rozsudku okresný sudca Wong Peck poznamenal, že Griffinov stav mysle prispel k jeho urážlivému správaniu a povedal, že v tomto prípade by bol opodstatnený vyšší trest. – The Straits Times/ANN

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close