Ekonomika

Škoda chce postaviť elektromobil menší ako Fabia. Naznačil to nový šéf značky

„Určite budeme potrebovať malý elektromobil a bojujeme zaň,“ uviedol predseda predstavenstva českej značky po sto dňoch v pozícii, ktorú prevzal v auguste tohto roku od svojho predchodcu Bernharda Maiera.

„Novú Fabiu predstavíme v prvých mesiacoch budúceho roka,“ potvrdil Schäfer a dodal, že v druhej polovici roku 2021 dorazia ďalšie verzie elektromobilu Enyaq, ktorých výroba je teraz v skúšobnom režime. Bude to ďalšia karosárska verzia vozidla v štýle kupé, píše iDNES.cz.

Posledným plne elektrickým prírastkom je očakávaný Enyaq iV

Schäfer tiež potvrdil, že silné zameranie Európskej únie na prechod k elektromobilite ovplyvnilo plány značky. „S novou ekologickou dohodou a nariadeniami neexistuje iná možnosť, musíme sa dôrazne zamerať na elektromobily.“ potvrdil šéf Škody na ČT.

Zloženie: 100% bavlna.„Budeme rozhodovať o celom portfóliu, musíme zvážiť, aké modely budeme potrebovať. Na tom budeme musieť teraz popracovať,“ vysvetlil. „Je to nákladná zmena, o ktorej sme vedeli.“ hovorí o prechode na elektromobilitu. „Ale nie je iná možnosť, musíme to zmeniť. Teraz je to závod o prežitie. Budúcnosť bude jednoducho elektrická. Znamená to viac investícií, revíziu plánov.“ opakoval.

Zloženie: 100% bavlna.Jedinou cestou je elektrifikácia

Z krátkodobého a strednodobého hľadiska podľa Schäfera neexistuje elektrická alternatíva. Dá sa očakávať príchod ďalších technológií. Môžu sa použiť syntetické palivá, plyn a vodík, ale perspektívu vidia vo veľkých, skôr nákladných vozidlách.

Schäfer zopakoval, že celý koncern Volkswagen vynaloží na projekt elektromobility 30 miliárd eur. Značka splní cieľovú hodnotu emisií pre tento rok, dúfa predseda predstavenstva spoločnosti Škoda, ktorý bol v lete tohto roku presunutý do Mladej Boleslavi z juhoafrického zastúpenia, kde bol zodpovedný za celý región.

Nezistili ste všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup k úplnému obsahu

KÚPIŤ

Máte už predplatné?
Prihlásiť sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close