Ekonomika

Škoda Fabia: Štvrtá generácia dorazí na jar. Korean – Magazine – Auto má ísť po krku

Nový šéf spoločnosti Škoda-Auto Thomas Schäfer potvrdil, že Fabia štvrtej generácie nepôjde cestou Dacie. Diesel sa však už nedostane. Osud kombi je nejasný.

Dizajn novej Fabie bude na rozdiel od Octavie, Kamiqu alebo Scaly, ktoré sa zrodili pod taktovkou Jozefa Kabana, prvým kompletným dielom Olivera Stefaniho. K značke sa pripojil v roku 2017.

Autor: Škoda-Auto

Tento rok sa niesol v Mladej Boleslavi v znamení Octavie a premiéry elektrického Enyaqu. Ďalšia však bude patriť Fabii. Je predsa najvyšší čas. Aktuálna generácia je na trhu od roku 2014 a je najstarším modelom značky. Jeho základy, konkrétne platforma PQ26, siahajú dokonca až k starej generácii Pola. Ako však vieme, nové spolu so Seatom Ibiza a Audi A1 už dávno prešli na modernejší podvozok MQB. A nová Fabia ju dostane. Nebude to trvať dlho. Nový šéf automobilky Thomas Schäfer pre mediálny portál Škoda potvrdil, že štvrtá generácia je takpovediac za rohom. Predstaví sa na jar budúceho roka.

“Už sa teším na uvedenie novej Fabie na budúci rok. Bude to skvelé auto,” uviedol Schäfer. Zároveň všetkých ubezpečil, že Fabia určite nebude kráčať cestou alternatívy k nízkonákladovej Dacii Sandero alebo Loganu. “Určite neusilujeme o to, aby sa zo Škody stala lacná značka. Zameriame sa na kórejských, japonských a francúzskych výrobcov, to sú naši hlavní konkurenti, budeme im konkurovať a spoločne zdieľať potenciál značky,” vysvetlil nemecký manažér, ktorý viedol značku. až začiatkom augusta, aby sa aspoň na chvíľu podarilo odvrátiť obavy Škody z jej budúceho osudu.

Atraktívnejší dizajn bude sprevádzať nový ...

Atraktívnejší dizajn bude sprevádzať nová platforma MQB, ktorá umožní Fabii využívať najnovšie mild-hybridné motory alebo moderné asistenčné systémy. Autor: Škoda-Auto

Je pravda, že hoci je Fabia jedným z absolútnych bestsellerov na domácom trhu a tiež na Slovensku, ktorý nezahŕňa Hyundai i20, Kia Rio, Peugeot 208 či Toyota Yaris, v Nemecku či Francúzsku to tak určite nie je. . Fabia chce preto posilniť svoju pozíciu. Nové zbrane majú byť atraktívnejším dizajnom, tentoraz ich kompletne navrhol Oliver Stani, ako aj novou technológiou, ktorú získa vďaka modernejšej platforme. Očakávať môžeme napríklad mierne hybridný 3-valec 1,0 TSI Evo, lepšiu konektivitu a viac asistenčných systémov. Fabia si doteraz nemohla dovoliť ani elektrickú parkovaciu brzdu.

READ  Subaru Levorg: Octavia môže tiež obťažovať japonský kombi - News - Car

Naftový motor sa však už pod kapotu nedostane. Napokon, od faceliftu v roku 2018 ho neponúka ani súčasná generácia. Z ponuky Scala či Kamiqu vypadol aj najnovší motor 1,6 TDI a nie je žiadnym tajomstvom, že s ním VW Group definitívne končí. V Octavii ju nahradila najslabšia verzia nového 4-valca 2,0 TDI Evo (85 kW) s dvojitým katalyzátorom Twin Dosing, pre Fabiu by to však bolo príliš drahé. Samotní zákazníci navyše uprednostňujú benzínové verzie. Na druhej strane môže byť absencia naftového motora nevýhodou v európskom súboji s francúzskymi značkami.

Taký Peugeot 208 alebo Renault Clio majú stále naftu a navyše ponúkajú čisto elektrické alebo hybridné verzie. Hybridná Fabia je však viac vo hviezdach a o elektrickej sa nám ani nesníva. „V súčasnosti uvažujeme o elektrifikácii,“ uviedol na túto tému Schäfer. Otvorenou otázkou je aj budúcnosť kombi. Neoficiálne informácie spočiatku tvrdili, že štvrtá generácia s ním neprišla kvôli prítomnosti Kamiqua, ktorý je, mimochodom, Fabia Combi v súčasnosti jediným zástupcom nižšej triedy s týmto typom karosérie, a strata tejto výhody nemusí byť možná. správne rozhodnutie.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close