Ekonomika

Škoda Karoq sa už vyrába v Bratislave! Dobré správy v ťažkých časoch – Časopis – Auto

Výroba kompaktného SUV Škoda Karoq sa dnes začala v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia. Zostavenie deviateho modelu v portfóliu poskytne v týchto náročných časoch prácu približne 500 zamestnancom.

Výroba modelu Škoda Karoq je integrovaná do rady malých vozidiel, kde sú vozidlá VW up!, VW eco up!, VW e-up! Seat Mii elektrický. Autor: Volkswagen

V Bratislave bol do modelového portfólia závodu Volkswagen pridaný Volkswagen Škoda Karoq. “Naša spoločnosť intenzívne a nepretržite pracuje na zvyšovaní konkurencieschopnosti. Jedným z dôležitých výsledkov nášho úsilia je pridelenie modelu Škoda Karoq, o ktorom sa rozhodlo na jeseň minulého roka. Som rád, že aj napriek zložitým časom v súvislosti s epidémiou koronavírusov, sa nám podarilo podľa plánu zahájiť výrobu nového modelu, “uviedol Dr. Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technické záležitosti spoločnosti Volkswagen Slovakia.

Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre výrobu a logistiku, uviedol: „Karoq je jedným z našich najpredávanejších modelov na svete. Vďaka výrobným prepojeniam v rámci koncernu Volkswagen dokážeme pružne reagovať na pretrvávajúci silný dopyt. Dodatočnými objemami z bratislavského závodu Volkswagen podporíme obchodných partnerov spoločnosti Škoda a uspokojíme veľký dopyt po spoločnosti Karoq. „Bratislavský závod pomáha značke Škoda s montážou tohto modelu z kapacitných dôvodov.

Okrem elektromobilu Škoda Citogo iV ide o druhý model českej značky na linkách bratislavského Volkswagenu. Počas predchádzajúcich mesiacov bola výroba integrovaná do línie segmentu malých mestských vozidiel, ktorý tiež vyrába Volkswagen up!, Volkswagen eco up!, Volkswagen e-up! Seat Mii elektrický. Objem výroby sa bude pohybovať rádovo v desiatkach tisíc kusov ročne. Hlavným motorom bude Karoq 1.5TSI s manuálnou a automatickou prevodovkou.

Karosérie pre vozidlo Škoda Karoq sa vyrábajú a lakujú v Českej republike. Následne sú vozidlá tzv. MKD (Medium Knocked Down) transportované do bratislavského závodu. Vykladajú sa na linky na konci lakovne, odkiaľ plynule putujú do montážnej haly. Podvozok sa vyrába kompletne v Bratislave. Prípravy na výrobu nového modelu si vyžiadali integráciu ďalšej technológie montáže, redizajn inštalácie podvozku, montáž niekoľkých manipulátorov, ako aj úpravy v agregátnej hale v súvislosti s predmontážou podvozku.

READ  Tesla sa ťažko kopíruje, pretože nerobí „katalógové inžinierstvo“

Škoda Karoq - výroba Bratislava 2020

Škoda Karoq - výroba Bratislava 2020

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close