Ekonomika

Škoda zahájila sériovú výrobu modelu Enyaq. Bude ponúkať vyšší rozsah

Automobilka Škoda hlási, že dnes zahájila masovú výrobu svojho elektrického SUV Škoda Enyaq iV. Zároveň sa zdá, že v prípade sériového modelu by sme sa mohli dočkať vyššieho rozsahu. Aspoň v rámci verzie s najvyšším dojazdom na jedno nabitie.

Hlavná rasa značky Poškodenie V Mladej Boleslavi sa od dnešného dňa sériovo vyrába aj model Enyaq iV. Jeho výroba je jedinečná v tom, že vozidlo je vyrobené na rovnakej línii ako modely Octavia a Karoq. To znamená, že je to jediná výrobná linka v rámci koncernu Volkswagen, ktorá vyrába vozidlá postavené na platformách MQB a MEB.

Aby to bolo možné, bola potrebná rekonštrukcia, ktorá stála 32 mil. €. Vďaka tejto investícii bude možné v budúcnosti vyrobiť až 350 kusov elektrické auto Škoda Enyaq iV toto.

Dojazd až 536 km (WLTP)

V dnešnej tlačovej správe automobilka Škoda potvrdzuje, že Enyaq iV ponúkne v rámci piatich výkonových variantov batérie s tromi rôznymi kapacitami. Líšia sa tiež z hľadiska poháňaných náprav (RWD a AWD). Je zaujímavé, že česká automobilka v súčasnosti hovorí o maximálnom dojazde „až 536 km“ (WLTP).

V rámci septembrovej prezentácie modelu uviedla hodnotu 510 km (WLTP) v prípade verzie s najvyšším dojazdom na jedno nabitie (Enyaq 80 iV). Rovnaké maximum riadiť sa uvádza napr. aj v nedávnej tlačovej správe o zahájení predaja prvé verzie na Slovensku.

Mohlo by sa preto zdať, že posledné testy modelu Škoda Enyaq iV preukázali, že finálna verzia je efektívnejšia a na jedno nabitie prejde viac ako pokročilé predvýrobné prototypy. Len pre porovnanie, firemný súrodenec Volkswagen ID.4 s rovnakým pohonným systémom podľa výrobcu ponúkne maximálny dojazd až 520 km (WLTP).

Zároveň sme zvedaví, či sa dočkáme zvýšenia hodnôt najazdených kilometrov aj v prípade ďalších verzií – 50 iV (340 km – v SR by nemalo byť k dispozícii), 60 iV (390 km), 80x iV (460 km) s RS iV (460 km).

READ  Koniec Mitsubishi v Európe: Bude to iné? Mitsu môže svoj plán čiastočne zmeniť

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V prvom rade si priplatíme za poškodenie Enyaq iV z Ceny „Prvé vydanie“ na Slovensku
Škoda zahájila predaj domácich nabíjačiek na Slovensku. A to nie je všetko
Škoda chce nový malý elektromobil. Určite čoskoro

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close