Skóre 10: 0! Slovan sa opäť učil, Nitra šokovala Žilinu – Fortuna League – Futbal – Šport

Prvý gól Spartaca strelil Ján Vlasko hneď na začiatku. Domáci brankár si v 7. minúte celkom dobre postavil múr. Keby sa jeho spoluhráč neuhol, Jürgen Schneider (Jürgen Schneider) by to napálil rovno do obrannej hradby. Druhý gól v Trnave bol strelený po zmene strán, v 55. minúte Grič.

Aj keď sa Ružomberok dostal pod tlak, hral na návnadu, ale dokázal sa len napraviť. Potom, čo Masl tiež otočil jedenásť. Kapitán mesta Ružomberok skóroval v 80. minúte.

Skóre uzavrel Erik Pačinda, ktorý strelil v stanovenom čase v opustenom góle.

Štadión Antona Malatinského v Trnave.

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 3: 1 (1: 0)
Ciele: 7. Vlasko (od 11 m), 55. Grič, 90. + Pačinda – 81. Maslo (od 11 m).
rozhodca: Smolák – Pozor, Roszbeck, ŽK: Vlasko, Pačinda, Mihálek – Ďungel, Kmeť, Macík, 3346 divákov.
Trnava: Rusov – Tumma, Anthony, Václav – Cabral (72. Mihálek), Jakúbek (61. Benovič), Vlasko (82. Kóša), Grič, Yao – Mikovič (82. Nsumoh), Pačinda
Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mojžiš – Ďungel (58. Kmeť), Zsigmund (84. Takáč), Brenkus (84. Mrva), Múdry (58. Kochan) – Kostadinov – Gerec, Regáli (28. Kružliak)

Pred stretnutím odovzdal riaditeľ Spartaku Milan Cuninka Jánovi Vlaskovi dres s číslom 100, pretože tento zápas bol jeho jubilejným v trnavských farbách.

Na začiatku začali lepšie Ružomberoks, ale v 6. minúte Múdry fauloval prenikajúceho domáceho hráča av 7. minúte sa Vlasko dostal do vedenia v 7. minúte.

Skóre prvého Trnavského gólu Ján Vlasko v ...

Ján Vlasko, strelec prvého Trnavského gólu, v súboji s Ružomberkom. Autor: TASR, Lukáš Grinaj

Tím domáci povzbudil, hra sa vyrovnávala, ale úsilie útočníkov na oboch stranách skončilo dobre odohranou obranou. Po 15 minútach hry prinútil Cabral k útoku Macík.

V 20. minúte brankár Ružomberok neutralizoval Yaa koniec a Cabralova krížovka okamžite vystrelila gól Ružomberka.

V 25. minúte bol priamy kop Kostadinovej dvakrát pokrytý domácim kapitánom Rusovom a päť minút pred koncom polovice v Trnave brankár Trnavy boxoval priamy kop hosťujúceho kapitána Masla.

Sledovali sme zápas Trnava – Ružomberok žiť.

V druhej polovici Kružliak vystrelil prvý z stredu zľava a Macík prekryl Pačindovu strelu na druhú stranu.

V 55. minúte sa menilo skóre na 2 – 0, keď si ľavá obrana nedala pozor, Griča im unikol a doprial radosť hráčom tímu Griča.

V nasledujúcom kurze sa hostia snažili zredukovať, ale trnavská obrana, ktorú viedol tracker Anthony a brankár Rusov, sa dlho bránila. Benovič zakončil v 79. minúte zápasu Yaenga.

V 80. minúte rozhodca posúdil zásah hráča Ružomberka ako nezákonný, nariadil pokutu a znížil Masla na 1: 2.

Nakoniec sa Ružomberok dvakrát zmenil a hodil do útoku všetky sily v snahe vyrovnať sa.

Už v stanovenom čase vystrelil brankár Macík do pokutového územia, ale Trnavčania odvrátil loptu z pokutového územia, odstrelil Pačindu a odišiel s ním do pokutového územia Ružomberok a definitívne zapečatil zaslúžené víťazstvo Trnavy. s tretím cieľom.

READ  Paulini V Hondama živé prenosy a predpovede pre rok 2021 Indian Wells Open

Marián Šarmír, tréner Spartacus:
„V tomto nafúknutom programe je ťažké regenerovať sily. Začiatok zápasu bol, ako sme si predstavovali, začali sme od opatrnej obrany do protiútokov. Dva góly, ktoré nás strelili, nás upokojili, vieme, čo máme a kde sú naše rezervy. Niektoré Útoky mali svoju kvalitu, niektoré neboli dokončené. Nemôžem povedať, že sme zvíťazili zvrchovane, pretože rešpektujeme kvalitu a silu súpera, ale myslím si, že tím, ktorý skóruje tri góly, si zaslúžil výhru. ““

Ján Haspra, tréner Ružomberka:
„Prvých päť minút bolo z našej strany veľmi dobré, potom sme boli zastavení situáciou, keď protihráč prevzal vedenie, čo narušilo náš plán a otriaslo chlapcami. Hľadali sme ďalší priebeh prvej polovice. Až do druhej napoly sme sa snažili chlapcov upokojiť, aby neboli nervózni. Atmosféra v Trnave je jedinečná a Trnava zvýšila náskok na 2: 0. Napriek tomu sme chceli otočiť zápas okolo, strelili sme gól z jedenástich, ale nakoniec za rohom, keď sme hrali návnadu a chceli sme sa vyrovnať, dostali sme tretí gól a bolo rozhodnuté. ““

Nitra sa zotavila z debaklu

Futbalisti MŠK Žilina nečakane stratili doma s Nitrou 1: 2 a nenasledovali predchádzajúci triumf 4: 0 zo Seníc.

Nitra naopak zabudla na domáci debakl 0: 5 od majstra Slovana Bratislava.

MSK Žilina – FC Nitra 1: 2 (1: 0)
Ciele: 45. + Bičachčjan – 56. a 66. Faško.
rozhodca: Glova – Ferenc, Vitko, ZK: Gono, Vallo – Sefčík, Zahumenský, 1705 divákov.
Žilina Petráš – Vallo, Kopas, Kiwior, Sluka – Myslovič (46. Bernát), Gono, Bičachčjan – Kaprálik (46. Iľko), Kurminowski (57. Paur), Ďuriš (82. Rusnák)
Nitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Kolčák, Záhumenský – Mustafič – Šefčík (89. Fabiš), Vrábel, Adamec, Chobot (90. + Tancík) – Faško (83. Hovhannisjan)

Opatrný začiatok zápasu Žilina – Nitra nepriniesol významnú šancu na strelenie gólu. Hosťujúci brankár po prvýkrát musel zasiahnuť na začiatku 11. minúty po tom, čo Gon vystrelil na bránu, ale poslal ju do rohu.

Hostia išli do vedenia v 15. minúte, keď sa hráč tímu Záhumenský z Záhumenský ujal vedenia 0 – 1 po vyšachovaní obrany na pravom krídle. Na začiatku 21. minúty sa Šefčík nestihol preniknúť cez obranu hostí, ale prešiel Vrábel, ktorý spoza pokutového územia vystrelil loptu do brvna brány Petráša.

Ďalší rýchly protiútok v Nitre v 28. min. Skončil Šefčík technickou strelou a o minútu neskôr to skúsil z diaľky na druhej strane Bičchčjan. Šípoš vyrazil s veľkým zásahom. V 33. minúte vyskúšal Vrábel technickú strelu z rohu pokutového územia, Petráš sa dostal do horného rohu brány.

Meno: Marek Bakoš.  Kluby v zahraničí: Viktoria ...

Názov: Igor Bališ.  Kluby v zahraničí: Západ ...

V poslednom okamihu vystrelil veľkú šancu v centre Fašky kopnutím Sluka, inak by Kuník vystrelil blízko do prázdnej brány.

READ  Prešovský zimný štadión je po rozsiahlej rekonštrukcii opäť plne funkčný

Hostia mali sľubnú šancu v 43. minúte, keď sa prebil jeden z jeho miláčikov na obranu. Prvýkrát sa skóre zmenilo v nastavenom čase prvej polovice. Kurminowski sa dostal do obrancu, prešiel na Bičachčjana na tesnom mieste a trafil na správne miesto.

Domáci tím využili dvojnásobnú rotáciu v polčase a na začiatku druhého aktu vyvinuli koherentnejší tlak. Tím Sluku mohol zvýšiť svoje vedenie, keď sa Kurminowski v 55. minúte dostal do samostatného úniku, ale danú šancu nedokázal využiť.

V 56. minúte sa vyrovnávač vyrovnal, finišer Michal Faško využil hrubú chybu domáceho obrancu Kiwior a neváhal čeliť Petrášovi – 1: 1. V 66. minúte zahrával Šefčíkov nepriamy kop v blízkosti pokutového územia. ,

V 71. minúte mohol tím Kopí zvýšiť svoj náskok prienikom zľava, ale Šípoš pred streľbou zakopol a lopta minula bránu. V posledných 10 minútach sa domáci tím pokúsil zvrátiť stav zápasu a snažil sa vytvoriť súdržnejší tlak.

V 88. minúte dostal domáci tím výhodu priameho kopu spoza pokutového územia, ale Bernát vyrazil len do steny. V 90. minúte Kopas prenikol po pravej strane a pridal gól za tím hostí.

Na začiatku stanoveného času vystrelil Bernát z limetovej hranice do baru, Šípoš vyrazil Bičachčjanovu zastávku.

O chvíľu neskôr sa vrhli na štyroch hostí proti dvom domácim obrancom, Hovhannisjan ukončil akciu strelou Petráša. Skóre sa nezmenilo, Žilina prehrala doma Nitra 1: 2.

Pavol Staňo, tréner Žiliny:
„Nemám na výber, ale súhlasím s kolegom. Zápas, ktorý hrali doma, bol trochu smutný a výsledok bol krutý. Vedeli sme, že máme pred sebou tvrdý zápas. V prvom polčase si myslím, že súper bol lepšie, alebo že sme aspoň nehrali, na čo sme zvyknutí. Paradoxne sme vyhrali. V druhej polovici sme urobili všetko, aby sme vyhrali, ale dostali sme dva góly. Taký nešťastný zápas z našej strany, aj keď je potrebné zdôrazniť húževnatosť a snahu Nitry dosiahnuť výsledok tu. Blahoželám kolegovi. Nezostáva nám nič iné ako pracovať a pracovať a verím, že výsledky budú dobré. ““

Gergely Geri, Nitra tréner:
„Som veľmi rád, že sme v Žiline skórovali, som šťastný za chlapcov, pretože sme spolu na krátku dobu. S týmito dvoma týždňami sme sa dostali preč a výsledok zo soboty bol veľmi krutý. Boli sme dôslednejší, presnejší. a verili sme, že tu môžeme niečo hrať. Napriek tomu, že sme stratili 0: 1 v polovici, skutočne sme potrebovali taký pozitívny výsledok, dúfam, že nás to vykopne, ale chceme zostať uzemnení, nechceme byť na hojdačke, že nebudú k dispozícii nijaké lepšie a horšie výkony a že v dnešnom zápase verím, že sa zlepšíme od zápasu k zápasu.

Slovan dal opäť päť

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili nad Zemplín Michalovce 5: 0.

Dávid Strelec sa postaral o hladký triumf obvinení Jána Kozáka s dvoma gólmi, tretí a štvrtý sa pridal striedaním Dávida Holmana a Alen Ožbolt a skóre duelu uzavrel Rafael Ratao.

READ  Slovenský futbalový klub sa rozpadol po tom, čo hráči odmietli znížiť platy - Kafkadesk

Slovan tiež vyhral v prvom kole na nitrianskom poli 5: 0.

SK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 5: 0 (1: 0)
Ciele: 3. 60. Strelec, 72. Holman, 87. Ozbolt, 90 + 1. vojna.
rozhodca: Gemzický – Štrbo, Jekkel, ŽK: 55. Medvedev – Neofytidis, 55. Phillips, 3953 divákov.
Slovan Bratislava: Šulla – Medvedev, Abena, Božikov, De Marco (79. Lovat) – de Kamps, Rabiu (77. Nono) – Strelec (77. Ožbolt) – Čavrič (70. Daniel), Ratao, Medved (70. Holman)
Zemplín Michalovce: Dehtiar – Žofčák (84. Griger), Kolesár, Soler, Vojtko, Mendez – Popovits, Begala, Neofytidis, Phillips (84. Hirnyj) – Sidibe (62. Trusa)

Krátko, ale intenzívne dážď začal pred zápasom v Tehelnom póle, ale mokrý terén nespôsoboval hráčom problémy. Najmä domáci tím, ktorý diktoval tempo hry od začiatku a už v tretej minúte sa po peknej individuálnej akcii dostal do vedenia vďaka Strelcovi.

Po góle sa „bieli“ aj naďalej tlačili do ofenzívy, ďalšiu šancu hodil v 12. minúte Čavrič, ktorý odišiel sám do Dehtiaru. Hostia prišli, keď Popovits zastrelil Šullu strelou spoza pokutového územia.

10. Kylian Mbappé (Fr., Paris St. Germain) -...

9. Robert Lewandowski (POL / Bayern Mníchov) -...

Hostia mali ďalšiu šancu až do konca polčasu, keď po Medvedevovej chybe najskôr neporazil brankára Sidibeho a po peknej Phillipsovej streľbe z neho tesne prišiel.

V druhej polovici nervozita vzrástla a na začiatku opäť vyskúšal Šullovu pozornosť s Popovitmi z diaľky.

Slovan chcel v 60. minúte skórovať druhý gól a upokojiť sa. Dehtiar sa len podarí dostať na Kampu. Zapisovateľ ju okamžite poslal do bránkovej bránky a v zápase strelil druhý gól.

Sledovali sme zápas Slovan – Michalovce žiť.

Mladý 19-ročný futbalista mohol neskôr dokončiť hattrick, ale svoju ďalšiu šancu nezmenil. Hráč Holman bol veľmi blízko k vedúcemu gólu v 73. minúte, ale svoje sólo zakončil strelou z kategórie školáckych. Jürgen Schneider však jeho strelu končekami prstov vytlačil mimo bránu.

Ratao mohol zavrieť skóre duelu, ale jeho vystrelenie skončilo, ale Ožbolt sa pri ďalšej akcii prepichol. Koniec koncov, iba posledné slovo mal Ratao, ktorý zapečatil hladký triumf Slovanov.

David Strelec, autor dvoch gólov v zápase:
„Zápas sa mi páčil, bolo dobré, že som mal hneď na začiatku nejakú udalosť. Potom som z hry trochu vypadol, ale v druhej polovici som sa do hry vrátil. V každom zápase sa snažím hrať lepšie.“

Igor Žofčák, kapitán Michaloviec:
„Slovan ukázal svoju kvalitu. Urobili sme školské chyby, ktoré Slovan potrestal. Neviem, kto bude stíhať Slovana, Michalovce pravdepodobne momentálne nie je. Verím, že v nasledujúcom zápase získame body.“