Veda

Skorý meteorit vytvára na oblohe v častiach Nového Anglicka ohnivú guľu

Meteorit, ktorý sa zrútil na oblohu nad Vermontom, možno vidieť v Massachusetts, New Hampshire, Maine, New Yorku a dokonca aj v častiach Kanady. Odborníci NASA tvrdia, že meteorit cestoval odhadovanou rýchlosťou 42 000 mph predtým, ako sa zlomil asi 30 míľ nad zemou. Obyvatelia Massachusetts v nedeľu videli bielu ohnivú guľu so žltozeleným chvostom, viacerí sa hlásili vo Vermonte. Počuť zvuk výbuchu a cítiť veľmi hlasný šok. „Hovoríme o kúsku skaly s hmotnosťou šesť libier a 10 libier, s veľkosťou menšou ako bowlingová guľa, ktorá produkuje jasnú ohnivú guľu, ktorú ste videli, a vytvárajú hluk na zemi,“ povedal Bill Kukey, šéf agentúry NASA Kancelária Meteorite Atmosphere. „Ľudia hlásili, že sa domy trasú po trajektórii. Vyprodukovalo to všetky tieto incidenty. Iba to vedie domov, že to bola veľmi energická udalosť.“ Keď sa meteorit rozpadol, seizmograf vytvoril výbuch, ktorý mal rovnaké množstvo energie ako výbuch. Podľa Cooke.Cooke je 440 libier trinitrotoluénu (TNT), tento typ erupcie meteoritu, na celom svete pomerne častým javom, avšak v Novom Anglicku sa to často nestáva.

Meteorit, ktorý sa zrútil na oblohu nad Vermontom, možno vidieť v Massachusetts, New Hampshire, Maine, New Yorku a dokonca aj v častiach Kanady.

Odborníci NASA tvrdia, že meteorit cestoval odhadovanou rýchlosťou 42 000 mph predtým, ako sa zlomil asi 30 míľ nad zemou.

Obyvatelia Massachusetts hlásili, že v nedeľu videli biele ohnivé gule so žltozeleným chvostom, zatiaľ čo niekoľko ľudí vo Vermonte začulo výbuch a pocítili veľmi silné rázové vlny.

Bill Cook, vedúci kancelárie NASA pre atmosféru atmosféry, uviedol: „Hovoríme o šesťpalcovom kuse s hmotnosťou 10 libier, čo je menej ako guľka bowlingu, a to vyvolalo plameň, ktorý ste videli. lopta a zem. “ . „Ľudia hlásili, že sa domy trasú po trajektórii. Vyprodukovalo to všetky tieto incidenty. Iba to vedie domov, že to bola veľmi energická udalosť.“

READ  Zvončeky vo Veľkej Británii zachytávajú meteory na kamere a videu na prístrojovej doske

Keď sa meteorit rozpadol, zemetrasenia podľa Cooka spôsobili výbuch podobný výbuchu trinitrotoluénu (TNT) o hmotnosti 440 libier.

Cook hovorí, že tento typ výbuchu meteoritu je na celom svete pomerne častým javom, tvrdí však, že sa to v Novom Anglicku nestáva.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close