šport

Škótsko zvíťazilo nad neporazeným Slovenskom vo futbalovom zápase Ligy národov UEFA

Slovenský Evan Schranz spolupracuje so škótskymi Lyndon Dykes a Kenny McLean, Glasgow, Škótsko, Veľká Británia, 11. októbra 2020. [Photo/Agencies]

Bratislava – Škótsko zostáva po nedeľňajšom víťazstve 1: 0 nad Slovenskom v treťom kole v Lige národov UEFA bez prehry.

Po štvrtkovom šťastnom víťazstve v penaltovom rozstrele nad Írskom v európskom kvalifikačnom kole dúfalo Slovensko v prvé víťazstvo 2. skupiny v Lige národov v Glasgowe, ale slabý výkon Pavala Habala zanechal na domácej strane neporaziteľný zisk iba jedného bodu.

V skupine B Ligy B vedie Škótsko so siedmimi bodmi, Česko šieste a Izrael tretí.

Ukázalo sa, že slovenský tréner Habal urobil vo svojom zozname deväť zmien v porovnaní so zápasom s Írskom.

Tím nebol porazený, ale obrana robila svoju prácu tým, že udržala útočných Škótov mimo pokutového územia. Výsledkom bolo, že ani jedna strana v prvom polčase nedala gól.

V 60. min škótsky Stephen O’Donnell poslal dobrý center na útočníka Queens Park Rangers Lyndona Dykesa zprava, ale slovenskí obrancovia zostali nechránení a nemali problém skórovať zblízka. V prvej strele smerom k svojmu tímu bránka.

Útočník Sheffieldu United Oliver McBurney mohol v 79. min postúpiť na domácu stranu 2: 0, jeho sebavedomá hlavička sa však odrazila od brány Dušana Kuziaka.

“Nemohli sme pokračovať v agresívnom prístupe našich súperov, neuskutočnili sme žiadne finálne prihrávky. Snažil som sa zmeniť veci na súpiske, ale nič mi nepomohlo,” uviedol po zápase tréner Slovenska Hubal.

Vo štvrtom kole európskeho šampionátu bude Slovensko v stredu hostiť Izrael, líder tímu Škótsko bude čeliť Českej republike.

Liga národov UEFA je nová súťaž medzi národnými tímami, ktorá zmenila priateľské zápasy, ktoré často nie sú na okraji súťaže. Vstupuje do svojej druhej sezóny. Najlepší štyria víťazi mužstva A v lige postupujú do finále ligy národov UEFA v júni 2021. Pre ostatné stránky existuje propagácia a výstup.

READ  ernk je bližšie: Kuerov rozhodol v hre, Tampa stratila hviezdu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close