Ekonomika

Skvelá správa pre kávičkárov. Kultová značka kávy sa už nachádza v slovenských obchodoch

Na Slovensku sú to zatiaľ obchodné reťazce Tesco, Kraj a Metro. Spoločnosť plánuje ďalšie rozšírenie dostupnosti produktov do ďalších obchodných reťazcov na oboch trhoch.

Celé portfólio si môžete kúpiť aj v kaviarňach Costa Coffee. Slovensko a Česká republika patria do prvej vlny 15 krajín z celkového plánovaného počtu 28 krajín, kde sú výrobky Costa Coffee dostupné v maloobchode.

Expert: Večerná šálka kávy stimuluje mozgové centrá a aktivuje predstavivosť. Má v sebe ďalšie veci, o ktorých ste nevedeli

Spoločnosť Coca-Cola v minulom roku dokončila jednu z najväčších globálnych akvizícií v hodnote 4,3 miliardy eur. Využila tak príležitosť a rozšírila svoje portfólio o jednu z najrýchlejšie rastúcich kategórií na svete.

Jazyk poistený na 10 miliónov GBP

„Spoločnosť Cost Brothers stála 112 pokusov o zrod jedinečnej receptúry Mocha Italia a dodnes sú pri jej výrobe dodržané rovnako prísne pravidlá a vysoké štandardy, ktoré spĺňa iba 5% všetkých vypestovaných kávových zŕn. na celú výrobu dohliada kávový majster Gennaro Pelliccia, ktorého jazyk je poistený na 10 miliónov libier. “ hovorí Milan Baka, riaditeľ divízie kávy Coca-Cola HBC pre Česko a Slovensko.

jazda: COSTA COFEE / Milan Baka / Coca-Cola HBC

Costa Coffee získala od roku 2010 mnohokrát titul Najlepší európsky reťazec kaviarní v rámci prestížnych cien European Coffee Awards. Od minulého roka sa Slovensko so svojou prvou kaviarňou tejto značky v Bratislave stalo tiež jednou z 32 krajín sveta, v ktorých je v súčasnosti celkovo 3 820 kaviarní.

“Slováci, ale aj Česi milujú kvalitnú kávu a sme radi, že sa nám podarilo priniesť naše ikonické kaviarne na slovenský trh. Costa Coffee však nestojí len na kvalite, ale aj na podpore plantážnikov, vďaka čomu ttj najkviac kvalitných kávových zŕn na svete – 100% z nich má certifikáciu Rainforest Alliance, “ dopĺňa Aleš Fránek, riaditeľ siete Costa Coffee v Českej republike a na Slovensku, ktorú prevádzkuje spoločnosť Lagardère Travel Retail.

KÁVA KÁVA

zdroj: COSTA COFEE / Aleš Fránek / Lagardere

READ  Preto by mal byť každý testovaný na COVID-19

Rozvoz kávy

Značka nezaostáva ani v zodpovednom podnikaní. V jeho kaviarňach postupne redukujú jednorazové plasty a úplne sa ich zbavia najneskôr do konca budúceho roka. V pláne je aj bezkontaktné mobilné objednávanie alebo donáška kávy.

Nová kampaň

Značka sa chce tiež dostať do komunity milovníkov kávy prostredníctvom komunikačnej kampane, ktorá sprevádza vstup na trh: “V dnešnom uponáhľanom svete sa môžu pokaziť aj tie najjednoduchšie každodenné činnosti, ak nezačnete deň šálkou kvalitnej kávy. A o tom je naša nová kampaň Lepší štart s Kostou, ktorou sa chceme rozšíriť.” sortiment Costa Lovers na Slovensku a v Českej republike., “Vysvetlila Kateřina Krčová, brand manager zo spoločnosti The Coca-Cola Company ČR a SR.

KÁVA KÁVA

zdroj: COSTA COFEE / Kateřina Krčová / Coca-Cola Company

Čo je v ponuke?

Spoločnosť Coca-Cola ponúka niekoľko prémiových kávových zmesí pre domáce použitie. V súčasnosti si môžete kúpiť mletú kávu, kávové zrná alebo kapsule kompatibilné s kávovarmi Nespresso. Tieto kávy je možné získať v štyroch variantoch:

  • Mocha Italia Signature Blend Medium (vyvážená zmes kávy Arabica a Robusta s jemnou orieškovou chuťou)
  • Mocha Signature Blend Dark (intenzívna, tmavo pražená silná káva so silnou karamelovou arómou)
  • Bright Blend (ľahšia, pražená zo 100% zŕn arabiky so sladšou chuťou čokolády, citrónovej kôry a karamelu)
  • Kolumbijský jednotný pôvod (exotický, pražený z jednodruhových zŕn z kolumbijských údolí s výrazným karamelovým nádychom, dostupný výlučne vo forme kapsúl kompatibilných s kávovarmi Nespresso).

Všetky kávové zrná sa pomaly pražia, vďaka čomu si zachovávajú väčšie množstvo prírodných olejov, a tým získavajú výraznejšiu chuť. V roku 2021 budú tiež predstavené kapsule kompatibilné s kávovarmi Dolce Gusto alebo nápojmi Ready-to-drink v plechovkách s nízkym obsahom cukru.

Zdroj: Costa Coffee

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close