šport

Skvelý All Whites Reid odchádza z medzinárodného futbalu

Obranca All Whites Winston Reid oznámil, že po kariére trvajúcej takmer dve desaťročia končí v medzinárodnom futbale.

Reid dnes popoludní povedal, že si zavesí kopačky All Whites po domácom zápase tímu proti Austrálii v Eden Parku túto nedeľu o 16:00.

„Je skvelé mať príležitosť odohrať svoj posledný medzinárodný zápas v Aucklande. „Bude skvelé vrátiť sa domov do mesta, kde som vyrastal, kde som prvýkrát začal hrať futbal,“ povedal Reid.

„Tých spomienok je toľko, je ťažké ich vyčleniť. Majstrovstvá sveta sú pre mňa veľmi výnimočné, pretože som bol taký mladý a bolo úžasné hrať na nich a strieľať góly. Vždy za to budem vďačný a vďačný. Ale Mal som to šťastie, že mám za sebou dlhú kariéru v klube, krajine a národnom tíme. Je pre mňa cťou byť kapitánom tímu.“

Reid je hrdým a dôsledným členom All Whites od prechodu z Dánska v roku 2010.

V tom roku sa Reid dal k dispozícii pre kvalifikáciu Nového Zélandu na majstrovstvá sveta vo futbale 2010 a rýchlo ho zaradil do svojho tímu vtedajší tréner Ricky Herbert, hoci ho predtým nevidel hrať.

Winston Reid strelil svoj prvý a jediný reprezentačný gól počas zápasu MS 2010 proti Slovensku.

Herbert bol „vhodne ohromený“ výkonom obrancu vo svojom druhom reprezentačnom zápase, ktorý prišiel o dva týždne neskôr v priateľskej porážke 1:0 proti Austrálii od Srbska.

Reidov vzostup v rebríčku Kiwi pokračoval jeho prvým medzinárodným gólom, slávnym vyrovnávajúcim gólom proti Slovensku v prestávke v prestávke v úvodnom zápase All Whites na majstrovstvách sveta, vďaka čomu získal Nový Zéland svoj prvý bod na majstrovstvách sveta.

Reid sa stal kapitánom po odchode Ryana Nelsona v roku 2013, hoci neskôr v tom istom roku bol vynechaný z play-off tímu proti Mexiku.

READ  US Open: Schmittlová porazila Mazárovú v treťom kole

Reidove vystúpenia za Nový Zéland odvtedy ukončili svoju kariéru s 32 vystúpeniami a iba jedným gólom z debutovej sezóny.

Mimo medzinárodných zápasov začal Reid svoju futbalovú kariéru v miestnom klube Takapuna a v roku 2004 podpísal mládežnícku zmluvu s dánskym klubom SUB Sonderborg.

Winston Reid oslavuje strelenie gólu za West Ham v roku 2016.

Odtiaľ sa pripojil k akadémii FC Midtjylland na základe trojročnej mládežníckej zmluvy a reprezentoval dánske tímy.

Reid začal svoju profesionálnu kariéru v roku 2005, keď podpísal zmluvu s FC Midtjylland a v tom istom mesiaci debutoval medzi seniormi.

Rodák z Tainui a Te Rarawa absolvoval 84 zápasov za klub dánskej Superligy, ktorý si vybojoval postup do anglickej Premier League pred debutom v EPL 14. augusta necelé dva týždne pred podpisom zmluvy s West Ham United. .

Reid bol stálicou West Hamu počas nasledujúcich 11 rokov, pričom za Hammers nazbieral 194 ligových zápasov – čo je tretie najviac pre hráča mimo Spojeného kráľovstva v histórii klubu.

Ku koncu jeho pobytu v Upton Parku a potom na londýnskom štadióne Reidovi začali brániť v kariére zranenia a pre zranenie kolena vynechal celú sezónu 2018/19.

Krátky návrat v nasledujúcej sezóne potom vykoľajilo ďalšie zranenie kolena a napriek pokusom o návrat do seniorského tímu cez rezervný tím a pôžičky pre Sporting Kansas City a Brentford sa Reid a klub v septembri minulého roka vzájomne dohodli na rozchode. .

Reid momentálne nie je členom klubu po tom, čo skončil minulý rok v Brentforde.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close