Hlavné správy

Skvelý herec, ale … Strašné prasa, jeho manželka skončila na psychiatrii!

Josef Vinkář sa narodil 10. novembra 1930. Ako dieťa mal skúsenosti s rozhlasovým súborom a divadlom. na začiatku svojej kariéry pôsobil aj v divadle Voskovec a Werich. Neskôr sa prepracoval do Národného divadla v Prahe.

Divákom je však známy hlavne vďaka svojim filmom a seriálom. Je nezabudnuteľný, najmä ako doktor Cvach z nemocnice na okraji mesta. Okrem toho sa objavil aj v projektoch Hriešni ľudia z Prahy, Chalupáři, Bakalári, Sanitka, Panoptikum z Prahy, Život na zámku, Nemocnica na okraji mesta po dvadsiatich rokoch.

Účinkoval aj vo filmoch a rozprávkach, napríklad Nikola Šuhaj, Hrátky s čertem, Princezná so zlatou hviezdou, Pěnička a Paraplíčko, Pod jezevčí skálou, Anděl s ďáblem v těle a ďalšie.

Josef Vinklář

Zdroj: CT

Na jeho výkony sa nemohol nikto sťažovať. Horšie to však bolo so správaním Josefa Vinklářa. Údajne rád poukazoval na chyby ostatných a dokonca si nahrával informácie o kolegoch. „Pepa bol sviňa. Mal denník, do ktorého si písal poznámky, kto hovoril, čo, kedy a kde. Aby mal všetkých pod kontrolou. Potom sa raz opil, zabudol ho v záchodovom divadle a jeho manžel ho našiel. Máme denník doma, ale nikomu ho nedám. Obsahuje informácie o ľuďoch, ktorí ešte žijú alebo žijú, a keby ich Mila nezverejnila, ani to neurobím. ““ povedala v roku 2014 spisovateľka Mirka Besserová, vdova po Vinklářovom kolegovi Vilémovi Besserovi.

Pekné spomienky na herca nemá ani jeho druhá manželka Ivanka Devátá. Podľa českých médií z nej urobil obyčajnú slúžku a bol jej opakovane neverný. Nakoniec sa z neustáleho utrpenia zrútila a skončila na psychiatrickej liečebni. „Vôbec sa ku mne nesprával,“ priznala po rokoch.

Ivanka Devátá a Josef

Zdroj: FS Barrandov

A sám Vinklář bol v tomto smere čestný. „Ženy to majú so mnou ťažké, som na ne zlá,“ priznal herec.

READ  Slovensko rozširuje obmedzenia týkajúce sa COVID-19 v súvislosti s nárastom infekcie

Josef Vinklář zomrel 18. septembra 2007. Podľahol rakovine pľúc.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close